Jak posoudit,zda se jedná o trestný čin????

Bývalý má zaplatit dlužné výživné,jinak bude odsouzen,neustále mě systematicky ničí,včera mi telefonoval,že jestli mu nepodepíšu,že mi peníze dal,tak že v tom co dělá bude pokračovat,teda spíž že ještě přitvrdí,celou noc jsem nad tím přemýšlela a napadlo mě,jestli to není určitá forma vydírání,vyhro­žování,nebo já nevim. Máte někdo takovou zkušenost???

Nejlepší odpověď
Zlatomuska

Klidně zajděte na Policii, máte-li ulozené nějaké výhruzné SMS, tím líp. MOhou proti němu zahájit trestní stíhání. I kdyby slo jen o prestupek, za dluzné výzivně sedět nejspís půjde, takze se nemusíte dalsích nátlaků z jeho strany obávat. Zazila jsem něco podobného. Nakonec po ignoraci se svým otravováním ustal. Nenechte se vyvést z míry. Přeji hodně pevné nervy a štěstí.