jozefnovotny

Jak poslat dopis na dobírku na Slovensko?

Stačí vyplnit dobírkovou poukázku A ? Nebo je nějaká jiná? Když si chci nechat poslat peníze na účet tak nebudu muset platit poplatek za zahraniční platbu? Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
annas

Slovensko je cizina, musíte si na poště vyzvednout tiskopisy, jsou jiné než pro styk v ČR.

V odkazu v oddílu B Ceny mezinárodních poštovních a nepoštovních služeb najdete podrobnosti.
Název stránky PDF – Ceník – Česká pošta
https://www.ces­kaposta.cz/..­.cenik.../528ac­b00-cbab-450e-8a94-90add1c

Od 1. února došlo ke některým změnám výše poplatku. Je to v odkazu v PDF, ale nejde kopírovat, navíc je důležitá váha, výška dobírky atd.

Cena doporučeného dopisu je do 50 g 68 Kč, do 100 g pak 90 Kč.atd. K tomu se připočítávají doplňkové služby za doporučený ddpis, dobírku za částku podle její výše.

Další odpovědi
isteron

Pozrite na spoločný priestor platieb SEPA.

http://www.nbs­.sk/sk/platob­ne-systemy/sepa/za­kladne-informacie-o-sepa

McArthur

Než Českou poštou, zkuste využít služeb Uloženka.cz (www.ulozenka.cz) nebo Zásilkovna.cz (www.zasilkovna.cz). Dle mého názoru jsou levnější a v případě zájmu a existence EURo účtu pošlou eura. Česká pošta si vezme i poplatek za konverzi do korun.

EURo účet je zdarma např. ve Fio bance (www.fio.cz). Platby mezi ČR a SR jsou také zdarma.