joe779

Jak poslat dopis do zahraničí?

Zdravím. Stačí, když budu posílat dopis např. do Švýcarska, nalepit na něj známku, vhodit do kteréhokoliv dopisního boxu (té oranžové schránky na dopisy) a to je vše? Nebo s ním musím na poštu? Zkoušel jsem stejný dotaz na Odpovedi.cz hledat, někdo na podobný dotaz (jen s Polskou lokalitou) napsal, že do 20 g nic víc není potřeba. Platí to stále?

Nejlepší odpověď
Kepler

Stačí nalepit známku v hodnotě „E“, napsat adresu a hodit do poštovní schránky. Nyní je hmotnost psaní zvýšena na 50 g. Na poštu nemusíš, pokud nechceš nějaké nadstandartní služby.

Další odpovědi
Edison

A co na to stránky české počty… hmmmm????

Kepler

Edison: co se furt strefuješ do těch, co si neumí, nebo nechtějí něco vygůglovat? „Si to vygůgluj sám ne, vole!“ K takovým doporučením tento web opravdu neslouží, na jiných podobných webech je to dokonce výslovně zakázáno! Zdá se, že jsi nepochopil důvod existence tohoto webu.

Herjulfson

Jo, já to taky naprosto chápu. Tam by se totiž muselo hledat. Tady stačí napsat a čekat.