adelakum

Jak poslat balíček do vězení?

předpokládám, že při posílání dopisu stačí jen vyplnit adresu věznice, zpáteční kvůli schválení a jméno, možná i datum narození vězně. Jen si nejsem přesně jistá, jak je to s balíčkem, co se může a nemůže posílat, samozřejmě teď nemyslím kovové předměty, mobily atd., spíš cigarety, jestli je jedno, pokud je to tabák nebo kraba, někdo mi říkal, že není, tak jak to s tím vlastně je? Mužou se tam ty balíčky vůbec posílat? A jestli ano, tak jestli stejně jako dopisy, nebo jinak? Děkuji za odpověď :)

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Dopis je dopis a pokud tam vložíš tužku, papíry, noviny apod., jedná se o dopis.
Pokud však do dopisu vložíš byť jen jednu krabičku cigaret, je to již jeden balík.
Vězeň má nárok na dva balíčky ročně a nejlépe je předem domluvit povolení.
Můžeš poslat tabák a jiné. Ale pozor, jen kolkovaný, ne ten polský, ten zabaví a navíc hrozí stíhání za daňový únik.
Více se dozvíš na strákách ministerstva spravedlnosti a vězeňské služby.

Další odpovědi
gecco

Nejde o tak jednoduchou problematiku…
😉
Pokud jde o adresu příjemce, je stejná jako pro dopis.
Rozhodně je doporučeno na zásilku psát zpáteční adesu (reálnou).
Rozhodně není doporučeno posílat věci ´zapovězené´.
A poněkud se podmínky liší podle věznice, podle skupiny ostrahy, dokonce i podle chování vězněného…
😉
Více můžeš zjistit dotazem na VS CR, na vedení konkrétní věznice nebo po upřesnění dotazu i sem (nechce se, ani mně, psát několikatránkový elaborát)…
😉

Rakira

Balicky se tam posilat muzou, ale kvuli bezpecnosti mohou byt otevreny a prekontrolovany dozorci nebo vystaveny rentgenu.

GM

Balíček můžeš poslat pouze máš-li tzv. balíčenku, tj. povolení, kde je mimo jiné uvedeno, co se smí a co ne. Balíčenku dostane vězeň od vedení věznice a pošle ji osobě, od které chce balík poslat. Nárok je 2× ročně, ale kdy je zcela na libovůli vedení věznice a záleží také na tom, jak se vězeň chová. Balík může vážit max. 5000 g včetně krabice. Kromě toho můžeš častěji posílat tzv. kilovky, tj. dopis ve váze do 2 kg, nejlépe doporučeně, ten může obsahovat písemnosti, psací potřeby, tiskoviny a pod., některé věznice povolují i hygienu, opět záleží na chování vězně. Balíčenka se nalepuje na odesílaný balík.

Kamil F.

Základní info a možnost poslání balíku mají tady – je to shop, který vše zajistí za vás

https://www.za­silkydoveznic­.cz/narokovy-balik-do-5-kg/

cynique

To je asi velký problém podívat se do platných předpisů, že?
Řeší to §24, Zákona 169/1999 Sb. – „Zákon o výkonu trestu odnětí svobody a o změně některých souvisejících zákonů“.
https://www.za­konyprolidi.cz/cs/1999-169

gecco

Cyniku – ač je to k nevíře – znění zákona a jeho výklad se liší…
😉
A to i výrazně…
😉

cynique

zase až tak moc ne. Za hranice zákona ani VS ČR nemůže. Dva balíky a šlus.