tvaruzekcz

Jak poskládat otázku, abyste dostali odpověď?

Nejlepší odpověď
Cvrčák

Srozumitelně a gramaticky správně. Pro někoho samozřejmost, pro někoho nadlidský výkon.

Další odpovědi
zjentek

A čí odpověď? Otázka pro někoho poklad, pro jiného odpad.

Justin1

Otázka by měla být psána co nejvíc jednoznačně, aby si ostatní nemuseli domýšlet, jak to ten pisatel myslel a jak vlastně vypadá ta situace, které se otázka týká. Takže nepišme jenom „Co když mi nejde zavřít okno?“ s tím, že si ostatní domyslí, s čím konkrétně máme problém.

Otázka by taky měla být dobře čitelná. Takže nezkoušejme tento přístup: „Nechce se mi řešit interpunkci čárky tečky otazníky velká písmena tak to tu vychrlím jako jeden vodopád slov a vy se v tom nějak vyznejte nějak to rozluštěte bude vám to trvat déle ale to mě nezajímá pro mě je podstatné že jsem nějaký čas ušetřil já při psaní.“

Rokio

Srozumitelně, gramaticky a pravopisně správně. Otázka začíná většinou příslovci jak, proč, kdy, kde atd. Věta tázací končí otazníkem.