Avatar uživatele
Gabullka

Jak posilujete imunitu? Máte zkušenost i s něčím pro děti?

Zajímavá 0 před 2 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

Dobré je chodit! Samo sebou venku v přírodě, ne na stroji ve fitku 🤦‍♂️

Děti chodit, běhat, skákat.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ametyst

Nejíst sladkosti a vynechat cukr. Čemu se vyhýbat je mnohem důležitější než hledat to, co speciálního nebo drahého jist.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Tato otázka se pravidelně objevuje. Nahlédněte do archivu, tam je několik rad, názorů (opakujících se.
Pro všechny je to otázka životního stylu, zdravého pohybu.
Důležitou součástí dobře fungujícího IS je psychika. Hlavně matky/rodičů.
Psychosomatika se na našem zdraví/nemoci podílí ze 75 – 80% (včetně rodičovské, přenášené na děti).
Děti často „utíkají do nemoci“. Vzpírají se vědomě i nevědomě autoritám. Reagují na obavy, nároky rodičů, svazují je mantinely rodičů, autorit a společnosti, ve které žijí.
Podmínkou je dostatek potřebných vitamínů a prvků s ohledem na jejich věk a zátěž/výkon. Láskyplné prostředí, dostatek času na společné činnosti. Volnost pro osobní rozvoj. Rodič v podobě autoritativního organizátora je i ve velmi dobře fungující rodině (kde se mají vzájemně rádi a jsou si oporou), může být zhoubou. Stejně tak úzkostná matka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
df

Pivem

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
TeaPack314

Co tu už padlo -
- přirozený pohyb
- nepřehánět to s potravinami co nikomu neprospívají
- psychyka určitě hraje roli, a to především u vážnějších/déle trvajících/chornických (třeba i psychyckých) nemocí.. Pokud otázka v tuto dobu naráží na podzimní rýmičky a virózy, až takovou váhu bych tomu nepřikládal.

Co bych doplnil -
- pestrost stravy
- nežít ve sterilní bublině a nevychovávat v ní ani malé děti (občas se prostě strčí do pusy něco, co spadlo na zem, nebo se napijeme z láhve po někom jiném atd., pro někoho nechutné, pro spoustu zdravých lidí podle mě zcela normální)
- přirozený kontakt s ostatními lidmi (nechci se bavit o covidu, ale imunitě koho pomohly odstupy, nepodávání rukou, atom-bordely přes pusu a další opatření..)
- kvalitní spánek
- otužování
- naslouchat tělu (věřím, že to, že někdy bych snědl (vypil) hrnec vývaru a jindy zas otevřu sklenici sterilizované červené řepy a sním ji na posezení celou není jen věc nějaké "aktuální chuti", ale tělo si prostě jednou za čas řekne co mu zrovna chybí)

------------------

Co se týká různých rad na úžasné potraviny atd. je toho na netu spousta. Klidně zkoušejte, ale s rozumem. Nikdy se do ničeho nenuťte, pokud vám tělo řekne tohle ne, tak prostě ne.

Minulý podzim jsem každé ráno cca do deseti minut od probuzení snědl stroužek syrového česneku a zapil to šťávou z jednoho citronu. Nevím co imunita, já stejně běžně nemarodím, ale rozhodně to člověka probudí (tou dobou jsem musel vstávat před pátou ranní).

A ať by to bylo zázračné sebevíc, pokud by vám syrový česnek na lačný žaludek nedělal dobře, prostě se do toho nenuťte. Tečka :)

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Ametystík, PŘESNĚ! Celé kouzlo života i zde spočívá V ODŘÍKÁNÍ.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví