Pavel950710

Jak posilovat prsní svaly?

Zdravím, chtěl bych se zeptat na posilování prsních svalů. Často u cviků jako např. tlaky, rozpažky, kliky i když mám velkou váhu a cítím max. napětí, tak necítím takové to pravé pálení jako např. u cvičení bicepsu. Spíš se u série dřív unaví ruce, než že by to vycházelo přímo z prsou. Je to normální, že to u cvičení této části není tak „cítit“, nebo je to chyba, špatná technika/nízké váhy apod., a nedojde tak k budování svalstva? Díky

Nejlepší odpověď
Gonfaloniér

Nemusíš to nezbytně nějak moc cítit ani pálit (to platí i pro jiné partie. A podle mě to všechno pálí jenom když začínáš posilovat nebo cvičíš po dlouhé době. Samozřejmě záleží, jak právě ten člověk cvičí, jak rychle po sobě atd).
Zkus cviky opakovat, dokud budeš moct. Je pravda, že dřív a silněji to ucítí ruce a hlavě tricepsy. Ale taky i ramena.
Dělej bench press a rozpažování. Na kliky si najdi správnou pozici a různé varianty, jak mají být ruce a jak daleko od sebe. Můžeš dát nohy na lavičku, nebo nějaké vyvýšené místo.

Pokud máš prsní svaly správně procvičené, měl bys cítit takové pnutí, tlak, když vypínáš hruď (ruce a ramena vzad).
Já pálení moc necítím (občas nohy po náročnějším tréninku). Spíš cítím na těch konkrétních partiích takový ten tlak a únavu, ale ne pálení.