SengSS

Jak posilovat břišní svalstvo jinak než sedlehama ??

Jde o to že když cvičím sedlehy tak mě bolí dole v zádech , co jsem se dočetl tak to špatně cvičím ale nejde mi koncentrovaně cvičit a přitahovat se jen silou břicha jelikož v něm nemám ještě takovou sílu ,dělám denně 300 kliků a chtěl jsem zařadit i cviky na břicho jelikož jsem na něj zapomněl , tak jak jinak ale lehčeji jde posilovat břicho bez použití nářadí doma ?.....

Odpovědi
pl4toon

Nemusíte dělat úplný „sedleh“. Pokud vás z nějakého důvodu bolí záda při tomto cviku, tak použijte jeho „odlehčenou“ variaci, kdy zvedáte ramena, ale spodní část zad zůstává na podložce. Prostě je to takový „půlsedleh“, v nejvyšším bodě při „zatnutí“ břišního svalstva zůstaňte tak vteřinu a pak povolte.
Jinak byste se měl před cvičením řádně zahřát a protáhnout hlavně to svalstvo, které se chystáte procvičit. Předejde se tak problémům, bolestem a úrazům. Samotná rozvička by měla trvat alespoň 3–5 minut.
Dobré je taky zajít do nějakého fitcentra a tam si od odborníka nechat navrhnout domácí cvičební plán. Nestojí to moc a máte jistotu, že cviky budou vyvážené.

ondra07

Dělat sed lehy až nahoru je prostě kravina. Já sám posiluji ve fitku denně, tak vím, co a jak cvičit.
Pokud cvičíš doma, udělej si plán. Sedy-lehy (30krát,3 serie) A dělej je tak, že si lehneš na záda, pokrčíš nohy a pak se zvedneš jenom asi 20cm nad zem a pak zase dolů. Tohle cvičení je velmi účinné a už po 30ti tě to bude strašně bolet, je to ale jenom na spodní bř. svalstvo.
Potom si domů pořiď hrazdu za pár stovek, dej mezi futra a přitahuj se, cviky na záda, a nebo se chyť a pak zvedej nohy nahoru a dolu.
A více cviků tady: http://www.po­silka.tv/clan­ky/trening/brucho/
Ale musíš cvičit aspoň 3 dny v týdnu po dobu půl hodiny na jednu část těla, nemá cenu posilovat břicho třeba dvě hodiny.. to je blbost.. :)
Pak zkus chodit běhat ven, plavat apod.. :) Musíš zpevnit celé tělo, ne jen břicho.. hlavně se soustřeď na hrudník.

everest

Zkus zkracovačky.Pokrč nohy,dej je do vzduchu,ruce za hlavu a zvedá se jen horní část trupu.Pozor:rukama si nepomàhej,nahoru výdech dolů nádech.