Dalexa

Jak porcovat pomelo ?

Dostala jsem velké pomelo a najednou ho nesním. Jak ho naporcovat a uchovat tak, aby neoschlo ?

Nejlepší odpověď
Damiana

Já ho vždy oloupám, rozdělím na měsíčky a z těch také odstraním slupku. Pak ho dám do sklenice se skleněným víkem a do lednice. Je pak krásně vychlazené a připravené hned k podávání.
V pohodě mi tam vydrží dva dny – ale to na něj musím zapomenout, protože my ho s milým moc rádi…:-)

Další odpovědi
www

Osobně ho sežeru během večera, max. dne 😁
Tak vyzkoušej postup od Damiana, možná bych zkusil místo sklenice mikrotenový pytlík, nezabere tolik místa.

ahold

Já si ukrojím příčně silný plátek asi 2,5 cm. Na talíři si dužinu vykrajuji lžičkou.
Zbytek překryji potravinovou folií a zítra pokračuju.

IK

Oloupat vrchní slupku a do uzavíratelné krabičky do lednice.
Jíme ho pak oloupané ze všech tenkých slupek.