afro.minerva

Jak pořádně vyčistit varnou desku?

Dříve jsem měla obyčejný sporák s plotýnkami. Když jsme se přestěhovali, tak jsem si pořídila varnou desku. Je bezvadná, až na to, že na ní prostě čas od času něco vyšplíchne. Snažila jsem se to čistit jak se to dalo, ale prostě tam trochu zůstává. Jsou to takové matné fleky tam, kde stojí hrnec a nebo okolo. Chtěla bych ji mít zase pěkně lesklou po celé ploše. Neznáte nějaký způsob jak to vyčistit?

Odpovědi
Michal

Zkuste to starou metodou našich babiček: solí a octem.Ale opatrně,aby jste si desku nepoškrábala.

Málče

Smíchej 2 lžíce jedlé sody se 2 lžícemi vody na pastu. Tou běžným způsobem vyčisti varnou desku. Poté setři vlhkým hadříkem. Aby byla pěkně lesklá, postříkej ji rozprašovačem s osolenou vodou a utři do sucha.