Babsi

Jak popíšete cizinci naši republiku, když ani neví kde leží?

Hraju na netu internetovou ligu v kulečníku, která je mezinárodní. Občas hraji i s protivníkem například z Usa nebo podobně a ti se mě ptají co je zač česká republika a abych jim o ní něco napsala.
Co by jste napsali vy?

Nejlepší odpověď
venkovan

Malý národ uprostřed Evropy který je tak šikovný, že se po staletí udržel na tak strategickém místě tohoto kontinentu. Je pravda, že mnohokrát uhnul hřbet, ale díky své ironii („Češi jsou smějící bestie“ řekl jeden co mu potom střepinou granátu pokrátili život) a švejkovství přežil i staleté nadvlády (Angličané mají trochu podobný osud, ale to se málo ví).
A když nic jiného, tak je to země ze které pochází syn řezníka který američanům složil Novosvětskou, nebo jiný architekt zas postavil budovu v japonsku která přižila jako jedna z mála výbuch atomové pumy, či jiný který naučil svět chodit v botách atd.
Nicméně – co je to zač to USA?

Další odpovědi
Ella

Napsala bych – krásná země v srdci Evropy, sousedící s Německem (protože německo většinou amíci znají) – Praha, pivo, příroda =D a taky máme a známe pračku a vodovod…

anonym

Poloha jim moc neřekne, často si nás pletou s Jugoslávií.
Ale je pár atributů, které zná skoro každý američan (kromě části minorit):

  1. Václav Havel (vystoupil v americkém kongresu a je symbolem sametové revoluce v cizině víc než u nás
  2. Budvar – Budweiser se prodává po celých státech a léta se s námi soudili o značku, než jsme ji s velkou slávou vyhráli
  3. hokej a naši hokejisti v NHL
  4. Praha – spolu s Londýnem, Paříží a Římem, nejnavštěvovanější evropské město, amíci jsou u vytržení nad 1000 let starou historii.

U nich jsou nejstarší stavby cca 250 let.

  1. ještě znají Antonína Dvořáka a jeho Novosvětskou, dokonce si ho částečně přivlastňují.

ten který je

Plastická trhavina SEMTEX.:-D
Ještě bych také zmínil Ottu Wichterleho – vynálezce kontaktních čoček.

led

Napíšte:
To je tá zem, kde chceli postaviť Radar a ľudia ich vyhodili.
Túto „urážku od malého neznámeho národa“ pozná každý Američan.
Ale vážne, najprv zistite o akú oblasť vedomostí majú záujem. Podľa toho popíšte krajinu, ľudí.
Moje skúsenosti sú také, že možno vedia niečo o Európe, ale o krajinách málo. Mlčiaca väčšina ani nevie, že okrem USA jeestvuje aj nejaký civilizovaný svet.
Vo filmoch hrdinovia Ameriky zachraňujú svet pred primitívnymi útočníkmi…

anonym

Napiš Kalousek,jméno toho světového ekonoma určitě poznají ze které země pochází!A jinak napiš Plzeňské pivo,Olomoucké tvarůžky,Becherovka a …

hanulka11

Sparta a Slávie
Havel Václav

baghira

Dal bych mu odkaz na wiki http://en.wiki­pedia.org/wiki/Czech_re­public ať si to přečte, když bude mít chuť. Jste tam kvůli kulečníku nebo výuce vlastivědy? :))

BurTon

Google?? :D