metalavenged

Jak pomoct ztracenému dítěti?

Kdybyste na hracím hřišti nebo někde v centru uviděli plačící dítě, na koho byste se obrátili, kdybyste mu chtěli pomoct?
Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
gecco

Na policii – je skoro jedno, zda obecní nebo republikovou…
😉
Přímou pomoc – vyjma řešení akutního problému, příliš nedoporučuju, taky by se ti mohla nevyplatit…

Další odpovědi
Klaproth

Ihned bych volal policii. Hlavně mu nenabízej bonbony nebo odvoz, může to s tebou špatně dopadnout.

Jiří Bohumil

Na městskou, případně státní policii. A než by přijeli, kouknul bych se okolo, jestli nevidím někde pobíhat zoufalého rodiče.

zjentek

Nejprve bych z dítěte vytříbenými smysly vyčetl, co se vlastně asi stalo- takový to strategický vyhodnocení situace a tak, žejo, všichni hrdinové známe…
Pak bych mu/jí možná koupil zmrzku, v rámci tý strategie, ale to by se vidělo, dle konkrétních reakcí prcka....... narozdíl od Klaprotha, kterej by děcku nedal ani bombón, ježiši… ;)

Lamalam

Zavolala bych policii. Určitě bych se nepokoušela dítě někam vodit.

Nuk nuk

  1. snažila bych se zjistit, s kým a kdy přišlo na dané místo (což je samozřejmě závislé na mluvních schopnostech dítěte).
  2. Rozhlédla bych se, jestli matka (nebo ten, kdo dítě měl doprovázet) nestojí nebo nesedí někde opodál nebo bych na daném místě s dítětem chvilku počkala, jestli se osoba nedostaví.
  3. Dovedla bych dítě na policii nebo podle situace policii zavolala.

Detaily samozřejmě záleží na situaci.

ivzez

Na policii, to lze kdykoliv → večer, o víkendu, ve svátek.

V pracovní dny je možné se obrátit (zavolat) na OSPOD
po + stř → minimálně do 16.30 hodin
út + čt → minimálně do 16 hodin
pá → minimálně do 13.30 nebo do 14 hodin

Souhlasím s předchozími názory → přivolat
pomoc k dítěti, nesnažit se je někam odvést.