Avatar uživatele
Emms

Jak pomoct mámě s koupí bytu?

Nedávno k nám přišla naše pronajímatelka a řekla, že musí ten byt urychleně prodat. Mamku nenapadlo nic jiného, než že ten byt koupí. Už předtím jsme měly problém s pěnězma, ale teď si vzala hypotéku a myslím si, že to bude ještě horší. Jak ji mám pomoct? Do toho ji babička ještě říká, že to v žádném případě nezvládne a místo pomoci ji spíš odrazuje. Nechci skončit někde pod mostem, hledala jsem brigádu, ale pro 12leté holky toho moc není. Moc ráda bych ji pomohla, ale jak?? Prosím poraďte.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? skorcovaz, tom004, barnajka, anonym, Ljůca před 3604 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ljůca

Promluv si o tom s mamko. Zeptej se, jestli je vše OK. Společně naleznete řešení. Kdo ví? Třeba si koupíte jiný byt..

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Jsi prima holka, že se snažíš mamce pomoct, ale tvůj úkol je teď škola a další studium, abys mohla mít dobrou, smysluplnou práci za slušné peníze. Snaž se teď mamce pomoct v jejím rozhodování sháněním informací. Je potřeba zjistit, jestli je byt za dobrou cenu a podmínky různých bank pro získání hypotéky. Banky si ověřují bonitu žadatele, takže když mamka úvěr získá, nemusíš se ničeho bát, když budete rozumně hospodařit. Do teď jste platili nájemné, od teď budete platit hypotéku. V tom není velký rozdíl. Budete ale mít svůj byt, z kterého nebudete muset platit nájem, jen příspěvek do fondu oprav.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
skorcovaz

Myslím, že momentálně by se mamince hodil nějaký "Princ na bílém koni".. Ve dvou se to lépe táhne a myslím, že při platbě hypotéky to platí dvounásobně..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Hlada,odpověděl,velice dobře.Jenom dodám,že při získání hypotéky,bývá konečná,měsíční platba,včetně splátky hypotéky,nižší,než nájem,který jste,doposud platili.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

tak, jako spravný mamánek musíš jí doma pomáhat a psychycky ji podporovat

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek