Avatar uživatele
kurec

Jak pomoct lidem, kteří žijou v této smyčce?

Jsou to lidé které nebaví nic. A také je nebaví spáchat sebevraždu. Lze těmto lidem vůbec pomoct?

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1691 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
da ny

Můj názor:
Pokud o pomoc něpožádají (nemají zájem, snahu) je každá rada/pomoc drahá…
Nežádané rady a pomoc často neradno poskytovat......

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
orwell

Já myslím, že se dá. Zapřáhnout je. Spousta lidí dělá práci, která je nebaví, ale je potřebná. Někdy se stane, že až později najdou v nějaké činnosti zalíbení, obzvláště dostaví-li se úspěch. Ale to předpokládá, že začnou nějakou činnost vůbec vyvíjet a k tomu je musíš dostrkat. Taky je zajímavé, jaké úsilí a vynalézavost dokáže i takový člověk vyvinout, dostane-li se do život ohrožující situace. Pak najednou zjistí, že život je docela prima a stojí za to se o něj poprat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kryšpín

Zaplatit jim zájezd do Severní Koree a zpět přes Čínu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Ano, každému lze pomoci. Záleží na konkrétní situaci. My do nikoho nevidíme a nevíme, proč jedná zrovna tak. Tito lidé, respektive převážná většina se pohybuje v bludném kruhu, že hledají chybu všude jinde, než u sebe. Ale hlavní je třeba změnit sám sebe, své zvyky, názory a pohled na svět.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Pomoci lze pouze tomu, kdo pomoc chce.
Pokud někdo hledá (a takové znám) chyby POUZE u druhých, je šance minimální.
Známá bydlela, pracovala, byla v kontaktu s rodinou i známými. V současnosti nekomunikuje a je bezdomovec. I v ubytovně byly spolubydlící ty špatné a proto spala raději venku.
Hlavní vinu vidím v alkoholu, ona ne. Jen si občas trochu dá. A prý kdo ne, že?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Když je nic nebaví, těžko pomáhat.
Kryšpín: S tou Koreou nevím, ale můj kamarád (spolužák) jezdí na soukromé, dlouhodobé ( 30dnů) zájezdy do Číny ( již tam byl dvakrát a chystá se v 73 letech po druhé. Vždy když přijede, je nadšený a vždy říká „oni nám tady lžou“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Myslíte, že někoho baví spáchat sebevraždu?
Podle mne ji páchají lidé, kteří se octli v situaci, z níž nevidí jiné východisko.

Lidem, které nic nebaví, lze nabídnout nebo umožnit
vyzkoušení činností, které ještě neznají.

Ale podle mne jde spíše o lidi bez fantazie a elánu, pro něž
je snazší říct, že se nudí, než něco podniknout.

Takovým lidem se pomáhá těžko, protože o pomoc obvykle nestojí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Nejspíš budou slyšet na motivaci penězi? Budou spekulovat, jak se dostat k penězům, ale nehnou prstem?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek