pizlicka

jak pomoct cloveku,kter je fyzicky napadán?

jak pomoct vlastní mámě,kterou fyzicky napadá jeji manzel?konecne se mi po roce a pul ozvala a rekla,ze ji chytil pd krkem,vzal na ni nuz,a vyhrozoval smrtí.odmíta ke me dejit,ze je byt její a boji se,ze kdyby odesla,ze byt ztrati.vim,ze je to vymluva.na otázku,ze ji pomůžu,jestli mi dá svolení,mlčí.odejit nechce,ale mluvi o rozvodu.za chvili vola znovu,a místo rozvodu mluv,o tom,jak ztratil snubni prsteńa ze mu necha udelat novy.toto je typicke chovani pro tyrane zeny.prosim vas,comam delat,jak ji muzu pomoct.omlouva ho tim,ze uz je to dva mesice,ze je zatím klid.achjo ☹ děkuji vam za kazdou pomoc,radu.
Doplňuji:
ano,děkuji za povzbuzeni,to s temi organizacemi je dobry napad.nejhorsi je ze jí je 65let a on je o 9 let mladsi,takze ji opravdu ublížit muze ☹

Nejlepší odpověď
Mirdas

Urychleně zajít a oznámit na POLICII ČR.
Nechci opravdu strašit, ovšem takovéto chování se bude jen stupňovat a může dojít i k tomu nejhoršímu.

Další odpovědi
klumprt

Policie může vykázat agresora z bytu na několik dní. Je to ovšem spojené s oznámením trestného činu. Což je takové kyselé jablíčko, do kterého se holt musí kousnout. Bude se to řešit u policie, následně u soudu. O byt se matka nemusí bát, protože byt opustí agresor a ne ona.

Zní to blbě, ale nejvhodnější pro úspěch vyšetřování by bylo jít na policii bezprostředně po nějakém napadení tak, aby se daly zadokumentovat případné modřiny, oděrky nebo rozflakáné zařízení bytu apod. Navíc jak se říká, je třeba kout železo, dokud je žhavé, a matka se nejlépe donutí k oznámení (tzn. řešení) v době, kdy bude mít největší vztek na agresora. Po podání oznámení bude nutné ji udržovat v odhodlání, neboť má právo kdykoli odepřít souhlas s trestním stíháním a to se bohužel často stává. Udržet ji v odhodlání bude úkol pro vás.
Oznámit to v „klidové fázi“ lze taky, představuje to rychlejší řešení, matka si ušetří jeden útok. Vyšetřování bude vyžadovat více důkazů jiného typu, např. svědectví sousedů, příbuzných atd., což může být poněkud problematické. Nebezpečí toho, že ho soud nakonec nepotrestá, je pak určitě vyšší.

Kromě policie (nebo ještě předtím) se i vy sama můžete obrátit o radu např. na Bílý kruh bezpečí, kde vám určitě poradí co a jak.

http://www.bkb.cz/

Držím palce.

zzzlatokopka

Pomoc se dá jen člověku, který o tu pomoc stojí.

Každopádně bych na tvém místě oslovila všechny organizace co pomáhají týraným ženám, tam jsou odborníci a určitě dobře poradí.

Reezo

Záleží jak to opravdu je. Možná by bylo lepší, kdyby to prošetřila policie. Musí to ale sama chtít řešit vaše mamka.