aliendrone

Jak pomoci slepici snášející vejce v případě, že vejce NESNÁŠÍ?

K dotazu mne inspirovala paní VELKOpodnikatelka s dusivkami a jiným pečivem. https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ma-indicke-prislovi-skryty-vyznam-zelva-snese-tisic-vajec-a-nikdo-o-tom-nevi-slepice-jedno-a-co-je-pritom-ramusu#discussion
Taková slepička by asi měla frustrující život, tudíž by bylo záhodno jí pomoci. Nebo ne? Jak se správně zachovat? ;) :D :D

Nejlepší odpověď
Kepler

Jde to jen v případě, že máš uvědomělou slepici a prostě jí to dáš jako stranický úkol. Nebo jinak půjde do gulagu nebo do polívky!

Další odpovědi
dudu

Když slepice snášela nepravidelně nebo vůbec, teta ji tzv. voldala, tj. naslinila ukazováček a slepici přes řitní otvor testovala zda má v sobě vejce, resp. něco na ten způsob. Na detaily se jí už dnes bohužel zeptat nemohu. Pokud byla teta v ráži nelze vyloučit, že voldala i kohouta.

jirka F

Polechtat jim prdílky.A ono to půjde hned.:)

GM

I slepice si potřebuje odpočinout. Není stroj na vajíčka, ale živý tvor.