Jak pomoci lidem, kteří jsou na tom velmi zle?

Statisticky je polovina lidí na světě na tom velmi zle
http://www.wor­ldometers.info/cz/
na světě je sice mnoho sociálních a charitativních organizací, co se snaží těmto lidem pomoci, ale většinou je to jenom povrchní pomoc, která řeší to, co je na tom právě nejhůře.
V zásadě zde jsou dvě cesty, jedna se snaží změnit člověka, aby byl člověk správně vychovaný, a druhá cesta se snaží změnit kulturu a civilizaci, aby byla tato kultura a civilizace optimální a lidem se zde dobře žilo.
Myslím si, že obě cesty jsou chybné a že správná cesta je jenom v jednoduchosti, náš svět se stal zbytečně složitým, podívejme se třeba na zákony, kdy ani právníci neznají všechny zákony, a tak se musí specializovat.
Nikdo nemůže přeci sloužit mnoha pánům a správným svatým pánem je podle mě jenom profesionální specializovaná práce, za kterou je profesionální veliká odměna, lidově řečeno, bez práce nejsou koláče, a kdo poctivě pro civilizaci nepracuje, ať zde taky nejí.

Nejlepší odpověď
mosoj

Pravdou je , že na světě je bídy mnoho.
Naproti tomu nepřímo říkáš, že kdo neprovádí specializovanou ( co to je ?) práci, nemá na tomto světě co dělat. S tím nelze souhlasit.

Pomoci lze velice snadno. Přestat válčit !!!! a ničit to, co lidé svojí prací vybudovali !

Další odpovědi
Kepler

Myslím si, že změnit způsob myšlení člověka je správný přístup, ne však vnucovat jinou kulturu. Jednoduchost je sice někdy vítána, ale to znamená v tomto případě jednorázovou hmotnou pomoc, která se většinou nedostane tam, kde je třeba. Navíc nemá trvalý efekt. Nedarujme potřebným ryby, naučme je chytat! Dopomozme jim k civilizaci povinnou školní docházkou, zaveďme elektřinu i do nejodlehlejších oblastí, nejlépe použitím solárních panelů.

Šidlo

najprv začnite od seba.........ni­ektoré vaše názory sú na hranici zákona a viacerých diagnóz

Drap

A ptáš se vlastně na co? Pokud nevíš, kam dát peníze, můžeš je poslat na můj účet. Pokud dáš na charitu, tak cca 80% se nedostane tam, na co jsou vybírané.

anonym

Nedokáži si představit svět, kdyby se v něm přestalo válčit a zbrojit. Nezaměstnanost jako kráva, že by se nikdo nenašel, kdo by vyráběl místo zbraní lopaty, krompáče, motyky… pro ty, co se množí jako kobylky s nataženou rukou v černé Africe!