Jak pomoci

Může prvotrestaný člověk na amnestii domů?Sedí za prospěšáky a za krádeže.Už má polovinu trestu za sebou,dostal 22 měsíců.

Odpovědi
drtic

potřebuju výce informací

Standa1

Co se týká zmiňované ´amnestie´, tak byste měl vědět, že se nejedná o klasickou prezidenstkou amnestie, ale jen o slangový výraz pro účinnost nové trestního zákoníku k 1.1.2010, který některé trestné činy a jejich tresty zrušil nebo zkrátil.

To, že se jedná o prvotrestaného člověka na případné zrušení (zkrácení) trestu nemá žádný vliv.

Pokud se v případě krádeží objevil v rozsudku § 247/1.e) což jsou tzv. opakované drobné krádeže, tak na tento skutek se ´amnestie´ bude vztahovat.

Nevím co jsou to ´prospěšáky´, pokud je míněno veřejně prospěšné práce, tak není jasné za jaký trestný čin byl stanoven tento trest…

Úplně jiné téma je, že po půlce trestů lze požádat o podmínečné propuštění, což lze zkusit.