amazonka1

Jak pomoc kamarádovi, který je „jiný“?

Nevěděla jsem, jak napsat otázku, tak jsem to napsala takhle trochu (nebo spíše hodně) blbě.
Nevím jak začít, ale jde o mého nového spolužáka v 1. ročníku sš, který není jako ostatní, nikoho takového jsem dříve nepotkala… Je hodně tajemný… a to nemyslím, že by byl tichý nebo že by nestál o kamarády…
S nikým se moc nebaví, jen s jednou spolužačkou, která s ním chodila na ZŠ, a se mnou na FB a trochu v realu.
Něco skrývá a myslím, že to bude něco hodně důležitýho.
Svěřila jsem se mu s něčím a on se nakonec svěřil mně, že chce občas spáchat sebevraždu. Když sem mu nabízela pomoc, začal se tomu bránit a je to vážně divné. Sám se mi přiznal, že něco tají a i mi řekl, že se mám od něho držet dál, že nechce, aby někoho svými problémy zatěžoval, že neni dobrý, abych se s ním bavila, že je divný…
Poraďte prosím…
Tak je to ještě horší… Řekl mi že se zabije jestli někomu něco řekl, nemá zájem semnou komunikovat a napsal mi, že mě miluje… Taky mi napsal, že mu ubližuju tím, že mu chci pomoc…

Odpovědi
mosoj

Poslechni ho.

klumprt

Může to být jenom póza. To se tak občas dělá někdo zajímavým. Kdoví.
Kdyby začalo reálně hrozit, že si ublíží, tak by snad bylo na místě kontaktovat třídní učitelku a ta by se měla spojit s rodiči.

dubraro

To, co popisuješ, je úplně běžný introvert se sklony k depresi. Veselý společník z něj nikdy nebude, ale antidepresiva by mu mohla pomoci z nejhoršího. A fgh má pravdu v tom, že sex je účinný prostředek proti depresi. Jenže stejně jako antidepresiva je návykový, v obou případech vysazení znamená ne návrat, ale ještě zhoršení proti výchozímu stavu.

bolak

Zjisti si kde bydlí a hoď mu do schránky nějakej leták s číslem linky důvěry, a ať neví žes mu ho tam dala ty.

A nebo mu dát fakt nějakou motivaci, třeba LÍBÍŠ SE MI A CHTĚLA BYCH S TEBOU CHODIT, ALE…musíš se dát do kupy, takže 1) začneš chodit k psychologovi 2)… 3)… (cokoliv tě napadne, říct mu třeba že za když to vydrží rok…tak pak „se uvidí..“, ale přiznávám že je to trochu kontroverzní :) )

anonym

Jestli tě miluje, tak se s ním vyspi. Jestli je to ještě virgin, mělo by mu to dát nějakou motivaci do života, a tím bys mu pomohla, což koneckonců chceš, ne?