Avatar uživatele
anonym

Jak policie hledá ztracené osoby nebo děti? Jsou některé obecné postupy veřejně známy?

např. se 9 letý ztracneý kluk v Kolíně už našel. Přespal u jiného kamaráda.

http://praha.id­nes.cz/policie-nasla-po-15-hodinach-ztraceneho-kluka-prespal-u-kamarada-p75-/praha-zpravy.aspx?c=A120115­_093804_praha-zpravy_alt

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? iceT před 4481 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

významně při tom pomáhají policejní psi, kterým se dá očenichat nějaká věc z osobního vlastnictví dané osoby a oni pak už jedou po čuchu. Když pes ztratí stopu, nastupuje systematické prohledávání okolí tohoto místa v tzv. rojnicích.
Proto bývá potíž při únosech, jelikož u těch je možné, že únosce danou osobu z místa posledního výskytu odvezl autem; kam, to už samozřejmě pes nevyčmuchá.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
www

Obecným postupem
je např. to, že jindy i jinak se zahajuje pátrání po nezletilém a malém dítěti, je-li útěkář či ne u výrostků, jinak zase po dospělém zdravém/nemocném.
Podle těchto kritérií se nasazují/nenasazují psi, technika, složky, dobrovolníci atd.
Zkušenost

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
iceT

Odpovím úplně jinak-jak jsem četla ten článek,tak mě to skoro zvedlo ze židle.Já bych tomu "ztracenému"klukovi dala tak na zadek,že by si týden nesedl,a možná ještě déle.
To jako je tak strašně namáhavé zvednout telefon a zavolat domů,kde jsem a že tam přespím?Když dneska má mobil pomalu každé děcko,co je školou povinné už od první třídy?Nebo ti rodiče toho kamaráda taky asi nemají rozum,že si neověří to,že jim kluk řekne,že má dovoleno zdržet se přes noc.No,možná nebyli doma,to by celou situaci asi vyřešilo,ale i tak…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek