Avatar uživatele
Zlatý

Jak pokračuje vývoj lidstva na Zemi ?

Lidstvo se bezesporu vyvíjí po technické stránce. Vyvíjí se ale také duševně nebo spíše zaostává ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Dle mého čím více se vyvíjíme technicky,tím méně se vyvíjíme duševně. Kdyby to bylo obráceně,techniku bysme ani nepotřebovali.
Věřím,že člověk byl stvořen pro duševní vývoj a ne hl.technický,který naopak vede k degradaci lidstva.Jsme postupně línější jak fyzicky tak hl.duševně. Za chvíli z nás budou roboti bez srdce a prázdné duše.
Pozlátko techniky je vábné,ulehčující,ale pod jejím povrchem se ukrývá zhouba lidstva.
Upřednostnění techniky před vývojem duše,je zkáza pro celou planetu.:-(

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Zatímco se lidstvo za posledních sto padesáti let po stránce technické neskutečně šlo vývojem, po té druhé stránce se mne zdá že se zcela zastavilo.


Avatar uživatele
Bronzový

Z hlediska evoluce se přinejmenším v posledních tisíciletích lidstvo nevyvíjí. Nemá k tomu důvod. Lidé se nepřizpůsobují okolí, ale okolí přizpůsobují sobě. V důsledku spíše degradujeme. Alespoň v rozvinutých zemích. V zateplených prostorech, s dovezenou stravou a díky lékařským zákrokům přežívají a dokonce mají děti i zdravotně postižení, kteří by ve volné přírodě zahynuli bez potomstva. Je otázka, do jaké míry tuto absence přírodního výběru v budoucnu nahradí genetické inženýrství a s jakým výsledkem.

Ve smyslu kulturního či mravního vývoje dochází, mimimálně během posledních tak asi 500 let, k výraznému opoždění za vývojem technickým a produkčním. Důsledkem je hrozba sebezničení. Technické a produkční prostředky, jimiž "vládneme", nejsou v souladu s našimi schopnostmi řešit spory, dělit se o zdroje, kontrolovat velikost vlastní populace, udržet obyvatelnost planety, zajistit, aby se k moci nedostávali "deprivanti" apod.

Chce se mi věřit, že i v otázkách sociálních a mravních se lidstvo sice pomalu, ztěžka a se zpožděním za jinými obory, přece jen vyvíjí. I když v některých případech jako jsou světové ale i jiné války, různá totalitní a podobná období a rvačky o koryta či defraudace, často nejen stagnuje, ale i upadá. Zatím to vždy bylo jen dočasně. Zatím.


Avatar uživatele
Stříbrný

je to sporné:
viz:"Muzu zalovat skolu za to, ze nepodava zakum veganskou stravu"
http://www.odpovedi.cz/…


Avatar uživatele
Zlatý

Ľudstvo ako celok sa ďalej vyvíja. Ktorým smerom, či vývoj smeruje priamkou, krivkou, sinusoidou a či špirálou, či manuálna stránka prevláda nad duševnou, alebo naopak, prípadne sa prepletajú medzi sebou ako dáky vrkoč, možem si dovoliť tvrdiť že platia všetky spomenuté vzťahy v premenlivom tvare a času. Zjednodušenie:
vývoj ľudstva je neustále v pohybe všetkými smermi


Avatar uživatele
Zlatý

Duchovno stále více "klopýtá" za technikou. Lidé stále touží po nových věcech, více pracují a velmi, velmi zanedbávají duchovní život. Málokdo uznává odpočinek, zklidnění, meditaci, uvědomění si kdo jsme, kam směřujeme, proč tu jsme a co je náš prvořadý cíl pro šťastný a spokojený život. To nejlepší v životě se nedá vzít do rukou ! :-)))


Avatar uživatele
Bronzový

Teoretická otázka s teoretickou odpovědí. Není průkazné zda se lidstvo vyvinulo samo nebo někdo pomohl lidstvu. Můj osobní názor je takovej, že lidstvo posledních 20 let strašně zhlouplo. Z dlouhodobého hlediska to jde s člověkem dolu už od starého Říma nebo Řecka. V dnešní době, kdy se člověk nestará o nic jiného než o sebe je mi fakt špatně. Řekl bych, že 85% populace jsou staví své cíle před ostatní věci a tím škodí jak sobě tak i lidem kolem sebe... Duševně je spoustu lidí úplně negramotná. Stačí když jedu z práce domů a vidím tu katastrofu. Lidstvo má daleko na víc, jen kdyby lidstvo přestalo samo sebe brzdit a házet si klacky pod nohy.

Když pomyslím na technologický pokrok, tak bych normálně brečel... Místo toho, aby lidstvo přešlo na čistší zdroj energie a přestalo drancovat přírodní zdroje tak radši vydrancujeme celou planetu. Uděláme si dobrovolně tak obrovské škody na životním prostředí, které už nemusejí jít vrátit... Proč to všechno děláme? Protože nějaký boháč chce být bohatší a chce vydrancovat zdroje.

Až lidstvo upustí od činností kterýma zabíjí sámi sebe nebo se zbaví peněz ( který kazí charakter), tak potom budu mluvit, že člověk udělal nějaký pokrok

Nejsme střed vesmíru, ale furt si to hodně lidí myslí... :-)


Avatar uživatele
Bronzový

Ten technický vývoj dělají lidé. Takže se musí vyvíjet i lidé.


Avatar uživatele
Zlatý

vyvíja sa ako každý vymierajúci druh.

asi iba s tým rozdielom, že ľudstvo vymiera dobrovoľne (otravuje si životné prostredie, ničí vlastný genofond, ...).

:-Q


Avatar uživatele
Bronzový

IMHO otázka nemá smysl, není možné definovat nějaký obecný "vývoj". Přesně jak píšeš, můžeme se bavit o vývoji techniky, případně o evoluci lidské rasy, ale obecně ne. "Duševní vývoj" je vývoj dítěte v člověka, formování jeho osobnosti, vztáhnout to na lidstvo jako celek IMHO nemá smysl.
Jo, konkrétní otázky typu "vyvíjí se lidstvo směrem k postojím humanismu nebo budou pořád války" atd. je něco jiného, o tom budu rád diskutovat ;-)

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

jjosephh

Zde jsem napsal k vývoji lidstva úvahu...

http://www.blogovnik.cz/…

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3921
Zlatý Drap 2390
Zlatý led 1691
Zlatý marci1 1319
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1190
Zlatý Kepler 982
Zlatý mosoj 866
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.