anonym :D

Jak pokračovat v konverzaci?

Zdravím, včera jsem sem přidával otázku https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-toto-dobra-prvni-zprava-pro-holku. S tou holkou se mi povedlo si chvíli psát, chvíli jsme si psali o škole, ale teď jsme se oba dva shodli na tom, že jsem otravnej, a že se vyptávám jak při policejním výslechu. :D A právě proto opět píšu sem, protože nevím, o čem si s ní nadále psát a navíc nechci být otravný a pořád se jenom vyptávat. Mohl by mi někdo prosím poradit, o čem si psát, případně, jak se jí nějak omluvit (cítím se totiž provinile)? Předem děkuji za všechny odpovědi.

Nejlepší odpověď
Hlada

Vykašli se na psaní. To je dobré tak na vzkaz „Cestou domů kup chleba a syrečky.“ Na seznámení to je zoufalá komunikace. Také bych nevěděl co si psát a hlavně proč, když je možné si zavolat. Po telefonu nikdy komunikace nevázne.

Další odpovědi
Speed77

Tak se pořád neptej na něco, na co ti ona odpoví jedním slovem nebo ano/ne. Nech i ji ať píše.
Dej ji ale raději den, aby si tě neblokla. ;)
Zkus se do ní vžít, jako kdyby tobě někdo psal…
Rad na netu je dost.
První se jí pak omluv za to, že „jsi ji obtěžoval“ a že to nebyl tvůj úmysl. Pak počkej co ona odepíše a na to navaž. Hlavně ji nebombarduj, nepokládej moc otázek na jednou, hlavně všetečných. Nespěchej na to, čekej až ona odepíše (hlavně nepiš něco jen abys psal, vytvoř atmosféru a hodnotnou konverzaci/téma). Vnimej, co ona píše, rozváděj to dál. Ptej se, ale jemně, opatrně, ne jako u výslechu. A piš i oznamovací věci (své názory, pocity,..).
Pochop, z Rona z té konverzace taky musí něco mít. Tobě možná stačí už jen to, že si píšete, že se ses k tomu odhodlal, že se to vážně děje a že ona odpovídá. Ale to nestačí, na zaujetí a dobrou konverzaci. Zeptej se, co jí baví)(klidně se zeptej na něco konkrétního) a pak zareaguje, že tě to taky baví nebo žes to chtěl vždycky dělat, ale… Pak si je na něco zeptej (ohledně té věci, která ji baví), třeba radu nebo tak a dál to pak rozváděj. Pokud ji to bude bavit, budeš ji zajímat, tak pak bude psát sama od sebe, může se ptát i ona to může rozvíjet, to o čem se bavíte. Hlavně neodpovídej tak, abys každé téma tou odpovědí hned uzavřel a přešel na další. Poznej, co jí baví a zajímá. Aby se ona zajímala o tebe a tu konverzaci, musíš ji k tomu první přimět.
Povhval ji taky něco. Klidně pak napiš, že se ti líbila.. Pochval i něco konkrétního.

ivzez

Konverzovat lze jen v případě, že na tom mají zájem všichni zúčastnění.
A ta dívka podle mne moc velký zájem nemá.

A ještě jedna „drobnost“ → nevíš-li, o čem psát, nepiš!
(Je nesmysl psát někomu o něčem, co ti poradili jiní, na co jsi nepřišel sám.)

Kelt

Tady nejsi loutka, kterou bychom měli vodit. Měl bys být samostatný a myšlenky by tě měly automaticky napadat a ne posílat hlášení po každé větě a čekat radu. _Třeba už z konverzace nebo psaní poznám, zda postupuji dobře nebo ne. Tak co bys měl dělat. A napsal jsi něco o sobě? O tom, co tě zajímá, co děláš, jaké máš kamarády a co rodina a podle toho můžeš pokládat otázky, které tě zajímají. Nikdo nechce jen odpovídat a nikdo nechce jen poslouchat, Tak se jí přímo zeptej, co jí zajímá a bavte se o tom, co ona dělá a dej jí znát, že je důležitá. Pozvedni jí sebevědomí, důležitost, ale taky se zeptej, zda jí nevadí tento způsob konverzace a co by chtěla změnit. A zda si s tebou chce dále psát. Ale nenech si vše líbit, za vše se neomlouvej, zítřek bude jiný než dnešek.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.