kajicek94

Jak pojmenovat výpověď služeb operátora?

Dobrý den,
dne 31. 03. 2019 mi končí u operátora smlouva s telefonním číslem. Mám plánu přejít k jinému operátorovi, ale musím současnému dát najevo, že již nemám zájem o jeho služby.
Můj operátor po mne vyžaduje abych přesně 30. den před koncem smlouvy došel na prodejnu a tam podal výpověď. Jelikož je výpovědní lhůta 30 dnů.
Jenže já potřebuji, aby mne pustil buď toho data psaného výše, nebo toho 1. 4. 2019.
Někde jsem našel (nebylo to na stránkách operátora), že mohu napsat „Žádost o ukončení smlouvy dohodou“, ale nevím, jak na to „zareaguje“ (zda je vůbec něco takového možného napsat) a na jeho lince asistenti mlží, nebo se „zasekli“ a dokola opakují „výpověď, výpověď, výpověď,…“ či prostě nevědí.

Nemáte někdo s tím zkušenost? Mám poslat „Výpověď smlouvy“ nebo „Žádost o ukončení smlouvy dohodou“? Jaké mám uvést datum (jakože "ke dni X), abych již 1. 4. 2019 mohl být do 6 hodiny ranní u jiného?

Děkuji za odpověď!

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Takže dohoda je dohoda obou nebo více stran. Žádost je prostě blbost.
Nechápu co zde řešíš. Dnes je 4.1. a do konce března je ještě mnoho dní.
Normálně zašli výpověď telekomunikačních služeb telefonního čísla xxxxx, kdy služby skončí dnem 30.4.2019 a zároveň požaduj o kód k přenosu čísla-(cca ČVOP). Toto podepiš a zašli doporučeně na adresu operátora.
Nikde není stanoveno přesně 30 dní předem, výpověď můžeš zaslat i dříve, po dohodě i později, ale k uvedenému datu.

Další odpovědi
Edison

Na dohodu by nemusel přistoupit, dohoda je dohoda obou zůčastněných stran. Výpověď může být jednostrannná a řídí se dobami a podmínkami včetně případných smluvních pokut uvedenými pro případ výpovědi ve smlouvě.

Hlada

Ustanovení, že se sjednává výpovědní lhůta 30 dnů neznamená, že se musí podat přesně 30. den předem, ale minimálně 30 dnů před požadovaným datem ukončení. Co se děje při nedodržení této lhůty nebo při požadavku na jiné datum ukončení smlouvy, je uvedeno v dalších odstavcích.
Podáš tedy výpověď dohodnutým způsobem ke dni konce smlouvy. Požádáš o Číslo Výpovědi Opouštěného Poskytovatele. Toto číslo sdělíš novému operátorovi a ten ti telefonní číslo zprovozní přesně v požadovaný den.

Edison

Jinak pokud máte smlouvu na dobu urřitou se sankcemi pro případ výpovědi, což bývá, tak se to zpravidla řeší tak, že se nejprve nastaví nejlacinější možný tarif, protože smluvní pokuta bývá stanovena z ceny tarifu. Pak teprve se podá v obchodě výpověď. S obchodníkem nebývá problém dohodnout si datum.

kajicek94

Děkuji za odpověď! Smlouvu ukončím k výročí včas, takže naštěstí bez poplatku.