Miroslavst

Jak pojistit majetek, dá se pojistit proti krádeži třeba plazma? Nebo stačí věřit policii, že ochrání?

http://www.no­vinky.cz/koktej­l/227757-do-novozelandskeho-vezeni-se-vloupali-zlodeji.html?ref=boxD

„Pokud některý občan viděl někoho, jak si nese v tuto noční dobu velkou televizi, anebo snad slyšel či viděl něco zvláštního v okolí vězení, nechť laskavě uvědomí policii,“ prosil veřejnost seržant Thomas McIntyre, který vede vyšetřování.

Nejlepší odpověď
quentos

jestli se nemejlím, tak cosi jako „pojištění proti krádeži“ nabízí kdejaká pojišťovna. Ovšem pak si dokazujte, že vám ji opravdu ukradli a že jste si ji neschoval u známých :{(> nejspíš takovéto druhy pojištění budou jenom tahem, jak dostat z lidí prachy.

Další odpovědi
FOG

Pokud ma clovek opravdu doma vzacnosti nebo drahou kvalitu,je vhodne pripojisteni.Ob­vykle pozaduji nejen soudni odhad,ale i dolozene fotografie,popr. video celeho bytu.Tyto dokumenty ulozit do sejfu,nejlepe v bance.
Tez mi jeden znamy policajt rekl,abych si zapsal veskera vyrobni cisla a znacky vyrobku – elektronika,za­rizeni bytu a naradi.
Muzu ,v pripade,ze mi nekdo neco ukradne a policajti to najdou,treba nekde v zastavarne,do­kazat,ze jsou tyto veci nebo spise byli v mem vlastnictvi.
Tedy asi tak to funguje u nas.

pokazdejinak

pojistit (na majetkové pojistky jsou dobré pojišťovny Allianz, ČSOB a Kooperativa) a zbezpečit (pořádný zámek, alarm apod.) no a pokud se něco semele, SPRÁVNĚ hlásit na pojišťovnu – zloděj překonal překážku :) neprokecnout nějakou vlastní nedbalost apod.