Kepler

Je mimo možnosti lidí "naprogramovat" AI, ale můžou dát stroji prostředky k tomu, aby si "poradil sám" > kyberevoluce.

Asi něco na způsob Terminátora. SuperPC propojený se zdroji informací z celého světa, schopný učit se a zdokonalovat sám sebe. Jednoho dne si Skynet položí otázku: „kdo to tady myslí, kdo to tady myslí? Aááá! Vždyť jsem to já!“ A tehdy si uvědomí sám sebe. Ve skutečnosti ale „myšlení“ AI bude na hony vzdálené myšlení lidí.

replicator

Je mimo možnosti lidí "naprogramovat" AI, ale můžou dát stroji prostředky k tomu, aby si "poradil sám" > kyberevoluce.

led

Jiná odpověď, napište PLS svůj názor.

Istú AI využívam napríklad v grafike, napríklad vytváranie tváre, ktorá nejestvuje (1), je to vlastne mix z veľkej databáze tvárí na internete malá ukážka
ďalšia stránka (2) vám dáva možnosť takto vytvorenú tvár ďalej editovať, kde určíte vek, genetiku, pohlavie (aj to možno beztrestne meniť) , farbu očí vlasov, momentálnu náladu a podobne a pomocou ďalšieho programu pracujúceho na úpravách s prispením AI a odrazu vytvárate vytvárate úplne „nového človeka“ aj s novým svetom.
Napríklad na stránke (3) sú použité takto vytvárané tváre

(1) https://www.this­persondoesnote­xist.com/
(2) https://artbre­eder.com/uplo­ads/portraits
(3) https://svet-bielej-vrany.webnode.sk/

zjentek

Jiná odpověď, napište PLS svůj názor.

To je tedy hodně divná otázka od stroje, ptát se sám na sebe. To nám teda řekni, jak se tak stane!

led

aliendrone, prvky strojovej AI sa už dávno využívajú napríklad aj pri rekonštrukciách nájdených pozostatkov ľudí. Ak ste pozerali seriál Bones (Sběratelé kostí) tam to využívajú Aj keď len náznakovo zidealizovane pri rekonštrukciách tvárí a príčin smrtí nájdených obetí.

aliendrone

led>>> Ó lištičko všemi mastmi mazaná, jsem celkem obeznámen s pokroky, kterých bylo dosaženo v tomto oboru (s velkým zájmem ho sleduji). :)

Nicméně v mé otázce nejde o fragmentární AI, fuzzy logiku apod., nýbrž o strojové „uvědomění si sama sebe jako entity“. ;) :)

led

Na aby sa ROBOT stal človekom, budeme musieť ešte dlho čakať. Ani ako čarodejka znalá budúcnosti čítaním vašich čiar života, vám prirodzene nemôžem prezradiť viac, aby sa nenarušil súvislý vývoj kolobehu života, viď princíp „Motýlieho efektu“

aliendrone

Nemyslím, že se někdy „stroj stane člověkem“. Tedy ne že by to bylo mimo jeho možnosti, ale k ČEMU by mu to bylo? ;) :D
Jsem zajedno s Herr Erotochlívákem, že entita (její myšlení) bude od toho lidského propastně odlišná, dokonce natolik, že bych si troufl od boku střelit, že spíš porozumíme myšlení biologických „emzáků“, nežli strojové inteligenci. ;) :)

led

Stroj človekom? Pomaly sa do ľudí vkladajú súčiastky, rôzne čipy takže aj keď navonok to bude akási biohmota vzhľadom ako človek, rôznymi pomôckami bude ovládaný ako robot.
Len pre ukážku všimnite si ako mnohí „ľudia“ menia a upravujú svoje názory a konanie pod vplyvom médií, vlastne už dnes sú mnohí z nich „biologockí roboti“, aj keď si to nepriznajú.