zjentek

Jak po síti přenesu záložky Chromu z jednoho zařízení do záložek Chromu jiného zařízení?

Je tam možnost synchro- A NIC! Prostě si člověk nainstaluje Chroma třeba v novým notesu a prd je mu to asi platný, protože po povolený synchronizaci v tom novým Chromu záložky třeba z Chromu stařičkýho poče stejně automaticky neuvidí… a to víme, bo je ověřeno v praxi a podotýkám, že platí i tehdy, kdy uživatel JE V GOOGLU PŘIHLÁŠEN. Nebo jsem službu synchronizace špatně pochopil… to je druhá možnost.

Do Dochy: no jasně, ale tak v praxi je to tak, že se třeba přihlásíme k určitýmu zařízení, kde spravujeme záložky a podobné, říkejme tomu třeba základna, bo nám říká pane a z této základny se musíme taky občas vzdálit, třeba pojedeme kupř. do práce a proto necháme naši základnu v provozu, jsme tam přihlášeni a v práci na sviňu náhle nutně potřebujeme „něco ze základny“ a od toho je tady synchronizace… takže z jinýho zařízení (třeba z práce) se chceme dostat do základny… pochopil jsem to? Tak se přihlásíme na identickém účtu, žejo, čili relativně máme napůl vyhráno, bo účet je „v éteru“, ovšem konkrétní data, třeba záložky, jsou v zařízeních základny. A ta se mezitím určitě „uspala“, nebo sama odhlásila, nebo co já vím… prostě nemůžu být do nekonečna přihlášený někde, kde nevykazuji žádnou činnost. Navíc si myslím, že přihlášením k jinému zařízení můžeme být odhlášeni ze stávajícího přihlášení, z důvodu bezpečnosti, ale zde to bude spíše otázka osobního nastavení.Takže i kdyby bylo nakrásně možný, že se po síti způsobem synchronizace dostat ke všem datům ze základny, což nevím, tak jak zajistit ten časově neomezený přístup? Nebo jsem úplně mimo a vše pracuje jinak?

Nejlepší odpověď
Arne1

Musíš být na obou zařízeních přihlášen ve stejném Google účtu.

Další odpovědi
Dochy

Mně ta synchronizace funguje… tedy tam kde jsem ke googlu opravu přihlášen.

Pokud máš zapnutou synchronizaci, tak by se měli všechny položky pro které máš synchronizaci nastavenou promítnout do Tvého cloudového účtu. Tzn. není nutné aby „základna“ byla stále přihlášena, mělo by stačit aby byla online v době kdy děláš na synchronizovaném obsahu jakékoli změny. Na Tvém „vzdáleném“ zařízení se musíš přihlásit ke stejnému účtu a povolit synchronizaci – Tvůj „mobilní“ Chrome by měl převzít synchronizované položky a prakticky okamžitě Ti je zobrazit. Tzn záložky bys měl vidět prakticky ihned, pokud máš vše sporávně nakonfigurováno. A bacha, také je i na tom „mobilním“ zařízení můžeš měnit a změny se promítnou i na Tvé „základně“ při nejbližší synchronizaci…

Bacha v nastavení más (i v případě že je zapnuta sycnhronizace) zda budeš nebo nebudeš synchronizovat záložky.

anonym

Pokud vám synchronizace nefunguje a jste presvědčenej, že chyba není u vás, tak si záložky (nebo nastavení, historii apod) exportujte a pošlete si ji na mail. Pak už si je v novým PC jenom importujte.

Mc Merkurion

  1. musíš být na všech zařízeních přihlášen pod stejným účtem
  2. musíš mít všude zanutou synchronizaci, ne jen jednou za kvartál
  3. mně vše funguje, a nejen v chrome, ale i Opeře a Ohnivé Lišce …

zjentek

…„není nutné aby "základna“ byla stále přihlášena, mělo by stačit aby byla online v době kdy děláš na synchronizovaném obsahu jakékoli změny. „>>>Přesně o tomhle píšu, nebo ne? (Mě je totiž třeba pochopit (;(;(;) Takže v době, kdy chci dělat na synchro obsahu, není základna online, bo "spí“…
uživatel tam totiž není. Jinými slovy sem online na stejným účtu googlu v jiným Chromu, ale obsah chromu ze základny neuvidím. „JSEM NA STEJNÝM ÚČTU CHROMU“… a to se tedy ještě nějak musím přihlásit ke vzdálenému počítači, kde jsem zůstal přihlášený a odešel jsem a ten se po čase nejspíš uspal? (;

zjentek

…myslel jsem, že ty data jsou na cloudu v tu ránu, kdy jsem povolil synchro, včetně blablabla podkolonky v nastavení synchro- povoleno je vše, rozumíme si? A jsem jsem teda přihlášenej na TOMTO JEDINÉM ÚČTU chromu, jedno odkud. A všechna ta data zde NEVIDÍM. Všechna data z poče, notesu a mobilu ZDE, NA TONTO JEDINÉM ÚČTU, prostě nevidím! A je jedno, na kterém zařízení zrovna jsem, nebo není?

Dochy

Na všech zařízeních by Ti to mělo fungovat a pokud máš synchronizaci záložek, měl bys mít automaticky na všech zařízeních stejné záložky. Vím že mi to funguje na firemním účtu. Na soukromém předpokládám že to funguje stejně, ale tam mám synchronizaci vypnutou.

" mělo by stačit aby byla online v době kdy děláš na synchronizovaném obsahu jakékoli změny" ne, nic jako základna pro google neexistuje. Při zapnuté synchronizaci by se měl stav tvého prohlížeče porovnávat se stavem uloženým v cloudu a pokud se zjistí rozdíl, měl by se automaticky vyřešit. Ideálně by se staré informace měli přepsat novými. Online musí být jen to zařízení na kterém pracuješ. Pokud pracuješ na mobilním a přidáš záložku, měla by se ta záložka uložit i na cloud. Až budeš pracovat na svém domácím počítači, měl by si osahat stav v cloudu a a stáhnout tu novou záložku.

zjentek

Perfektní, už to šlape i mi, díky. Radši nebudu uvádět, co jsem udělal, proč mně to nešlo. Mám na to jedno slušné slovíčko – kokot. (;