Avatar uživatele
KatkaM

Jak plašit ptáky na zahradě

Prosím o radu, jak bez různých přístrojů plašit na zahradě ptáky, kteří neustále zobají jahody, které jsem pracně vypěstovala.
Děkuji za jakékoli rady.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4333 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Záleží také na lokalitě a na velikosti plochy kterou potřebujete chránit. Na všechny druhy plašení si ptáci dříve či později zvyknou. Pokud máte jen jeden záho, ne příliš rozsáhlý, doporučuji jednoduchou konstrukci a jahody chránit pletivem či sítí. Je to nejúčinější .

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Nejúčinnějším plašidlem na ptáky jsem já sama. Třešně jsem už otrhala a na jahody se chodím „hádat“ s kosem. Většinou to vzdá, protože jsem větší a rychlejší.
Jinak jsem chtěla napsat taky použití sítě, které tu už uvedl Drap.
Babička měla „ráda“ strašáky, ale zjistila jsem, že na nich ptáci s oblibou odpočívali před dalším náletem na záhon. Bratr používal vzduchovku, ale také to fungovalo jenom ve chvíli, kdy do hejna špačků střílel. Moc jim to neublížilo, ale aspoň na chvilku byl pokoj.
Nejúčinnější je sbírat jahody tak rychle, aby ptáci udělali co nejmenší škody. S nějakou ztrátou je třeba počítat i v tom nejoptimálnějším případě.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
arygnoc

zožeňte si nejakého dravca (jastrab, sokol, kaňa, …).
Ale oplatí sa to pre pár jahôd? (okrem toho, že sú zákonom chránení)
Takže HEŠ!!!

Mimochodom: buďme vďační i za tých vtákov, veď ich kynožíme, kde môžeme.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
láďa1

Také mě trápí vrabci na parabole na balkoně u sousedů-to je křik od půl páté…ale na zahradě asi udělají větší škodu.Snad si pořídím nějaký poplašňák.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek