sandy45

Jak pěstovat stevii cukernou?

Máte někdo zkušenosti s pěstováním,co se týče zálivky,půdy a pod?

Nejlepší odpověď
Drap

Pěstoval jsem ji několikrát. Na půdu nemá žádné zvláštní nároky. Požaduje často a vydatně zalévat. Větší úspěchy jsem měl při pěstování v květináči nebo truhlíku,které jsem dával přes léto ven, nebo na balkon. Přímo na zahrádce se dařilo méně. Jen jednou se mi ale podařilo, aby sazenice přezimovala a další rok pokračovala v růstu. A to si z pěti sazenic přezimovala jen jedna.
Sladkost je neuvěřitelná. To co jsenespotřeboval čerstvé, sušil jsem si na zimu.

Další odpovědi
suaeda

Před časem jsem si koupil dvě sazeničky stevie jinak u nás známé také jako „aztecký cukr“. Během roku pěkně rostly. Bohužel koncem roku i obě sazeničky zahynuly. Udajně je to jednoletá rostlina, která se dá pěstovat více let. Lístky rostliny jsou sladké a dají se použvat místo sladidel. Jak jsem se díval tak na internetu u pana googla je spousty odkazů.