HOMER

jak pěstovat ALOE VERA

Zajímalo by mne který druh je léčivý,zda se tento druh dá pěstovat v pokoji a jak na to.
Máte někdo zkušenosti s tímto druhem rostliny?
Existuje nějaká jiná či podobná léčivá rostlina která by se dala pěstovat v našich podmínkách venku anebo v pokoji?

Nejlepší odpověď
kenyrts

Lékař v květináči
Aloe vera je v zemích svého přirozeného výskytu často označována jako „zázračná rostlina,“ „přírodní lékař“ nebo také „rostlina žáru.“ Její tradice jako léčebného prostředku je starší více než 4000 let. Již staří Egypťané uctívali aloe veru jako „rostlinu nesmrtelnosti,“ ve starém Řecku byla šťáva z jejich listů doporučována na krásu, zdraví a dlouhý život. Později se tato rostlina vydala po boku Kryštofa Kolomba jako univerzální lék na výpravu do Indie, kde také získala svůj proslulý název „lékař v květináči.“

Aloe vera se řadí mezi sukulenty a přesto, že se podobá spíše kaktusu, patří do rodiny liliovitých, kam řadíme např. cibuli, česnek či chřest. Rostlina dozrává po 4 letech, kdy se dá začít se sklizní obsahu jejich listů (směs vnitřního gelu a šťávy) za účelem produkce různých léčebných přípravků. Existuje více než 200 druhů aloe, ale pouze 3 až 4 z nich mají léčivé účinky. Za tu nejúčinnější je označována Aloe Barbadensis (Miller) aneb aloe vera.
vice viz link:

Zdroj: http://www.ac­tivaloe.cz/za­kladni-informace-o-aloe-vera.htm

Další odpovědi
Retko

U nas doma uz x let roste a uz je docela velka.

Tady jsem nasel par rad k tomu:

Aloe vera v bytě

Rostlina Aloe vera je nenáročná pokojová rostlina. Ovšem velice důležité je hledět na dosatek přímích slunečních paprsků. Proto je vhodné dávat rostlinu přímo k oknům na východní nebo jižní stranu. Co se půdudy týče, vhodná je písčitá dobře propustná půda. Idelní směsí je kompost, listová půda a písek vše v poměru 1:1:1.

Na zimu Aloe vera necháváme přezimovat a to při teplohách 10 – 12°C, teplota by však neměla klesnout pod 5°C. Během zimování Aloe vera přiměřeně zavlažujeme. Pokud máte balkon, tak můžete v léte Aloe vera vyndat ven, jelikož rostlina má ráda čerství vzduch. Ti kdo tuto možnost nemají musí častěji větrat. Zalivka by měla být 2 – 3 do týdne, dávejte si však pozor, aby půda nebyla přemokřená.

Zdroj: google s heslem – Aloe Vera „jak pestovat“