Ametyst

Jak pečujete o své zdraví? Učí se tuto samozřejmost děti ve škole?

Kde získáváte informace, jak pečovat o zdraví? Nahodile na internetu nebo to necháváte na institucích zdravotní péče?
Chci se dobrat odpovědi na otázku systému: má o nás pečovat někdo jiný odborně nebo my sami? Pečujeme o sebe jen intuitivně? Kdo nás vychovává k péči o zdraví? Vychovávají nás nestarat se?

Nejlepší odpověď
zjentek

Intuitivně. Tato péče ovšem není vhodná pro každého, jelikož ne každý má takto geniálně rozvinutou intuici.

K ostatnímu: „Systém“ nepotřebuješ, i když on sám tě učí opak. Když to pochopíš, dostaví se i pevné zdraví. Samozřejmě netvrdím, že neexistuje smůla a že prostě neonemocníš a neumřeš, to ne. Může se to stát. (;

PS: Veliký pozor na tabletky!!! Intuice poradí. Ale i zde platí pověstná SMŮLA.(Ovšem nenechat se lehce obalamutit někým, s titulem před jménem!)

Další odpovědi
Drap

Každý se musí o své zdraví starat přednostně sám. Je spousta literatury na toto téma. Pokud přesto nevíš, každý praktický lékař ti rád poradí.
O své zdraví pečuji přiměřeně.

Ametyst

Drap: Díky za odpověď. Nejde vůbec o mě,ale jak píšu, chci se dobrat, jaký je systém. Angažuje se základní školní výchova v tomhle oboru? Měla by.
zjentek: Díky! Intuice je protisystémová. Taky si myslím, že pokud se znalosti našich babiček nezachovají v elektronické podobě, budeme ztraceni. Doktoři vědí vše o nemocech, ale mnohem méně o zdraví.

zjentek

Není zač.. (;