Jak pečovat o své vlasy?

Dobrý podvečer,
asi před 2 dny jsem byla u kadeřnice, ostříhala mě na krátko (téměř na mikádo) kvůli tomu, že jsem měla opravdu hodně roztřepené konečky, vlysy bych chtěla mít dlouhé a zdravé :/
Jenže se mě to nějak nedaří :/ Pokaždé když mi vlasy narostou a mám je dlouhé (nebo jakože celkem dlouhé) tak je mám hodně roztřepené...... nepoužívala jsem kondicioner, až od dneška jsem ho začala používat, tak doufám že se to tím zleoší, mám kondicioner od sayos...... (jsem bruneta a je mi 14 a půl let)
Co mám dělat abych měla dlouhé a zdravé vlasy? :)
Doplňuji:
Děkuju, :) Vlasy si nekulmuju, pouze žehlím, ale to opravdu jen výjmečně, no....... asi tak 2 krát za měsíc, Ještě sem se chtěla zeptat, jestli vadí nějak vlasům fénování, protože od toho jde také teplo, tak jestli jim to nejak neškodíí, já si vlasy nefenuju ale na tom kondicioneru je napsáno že si je mám vyfénovat :/ A neznáte něco na ty konečky kréomě masky? třeba nejakej sprej? dekuju moc

Nejlepší odpověď
Anette

Nabízí se otázka, jestli si často žehlíš nebo kulmuješ vlasy, protože to vlasům hodně škodí. Taky by sis neměla mýt vlasy moc horkou vodou a nemnout ručníkem.

Další odpovědi
iceT

Kondicionér je spíš na rozčesávání než na výživu vlasů a vlasové pokožky.Já se bez něj neobejdu.
Zkus jednou týdně výživnou masku podle typu vlasů,ale bez občasného zásahu kadeřnice se stejně neobejdeš,vlasy nemůžou růst jak dříví v lese,je třeba je zastřihávat.

Agneta

No to jsi tomu dala, ještě že ses zeptala. Ty žehlíš dvakrát za měsíc? To je katastrofa, okamžitě s tím přestaň ! Fénování vadí jen horké zblízka, na to pozor. A na roztřepené konečky platí jen jedno : pořiď si hřeben z pravé rohoviny někde v biokšeftu – a chtěj jen ten, žádný jiný. Ani dřevěný, ani žádný kartáč s přírodními štětinami, jak se občas slyší, no je to velké téma, ale nikdo neví co s tím (♥jen já♥). Ale jestli mi teď nevěříš – tvoje věc!
Takže jinak žádnou chemii nepotřebuješ. A taky jak už píše Anette – brát v úvahu.

Ludenka

Já bych ti doporučila vlasovou kosmetiku Nouvelle. Veškeré výrobky, které jsem zkusila měly skvělý účinek, přes šampóny k maskám.