dohnalka79

Jak pečovat o pokojovou gerberu?

zakoupila jsem pokojové gerbery, ale po 3 dnech úplně zvadly a visí úplně dolů,přesto že jsem je zalila,dá se nějak napravit nebo to je tzv.„jednorázová květina“??díky
Doplňuji:
pro Hanulka11-
tak to ji mohu nyní reklamovat? Protože koukat na to 2 dny a pak to vyhodit je škoda

Nejlepší odpověď
dědapetr

Mám tuto Gerberu doma,odkvetla a teď jen vyráží nové listy a nekvete.Zalívám dospodu každý druhý den. Takhle vypadala:
http://img.na­dapenny.com/t20/112­06/nadap050247163­000232.jpg

Další odpovědi
hanny 2

Dostala jsem 2 pokojové gerbery v květináči.Za­lévala jsem je spodem – dát do květináče tak do jedné třetiny vodu i s hnojivem na kvetení a nechat půl hodiny,aby si kytka vzala kolik chce,zbytek vylít.Když odkvetly,zvadlé květy jsem odstranila a pečovala jsem o ně dál.Některé listy z
prostředka,protože jich bylo hodně,jsem odstranila,aby měly nové květy místo.Přesto mi vykvetla jen jedna – měla dalších 5 květů.I když jsou květy někdy zvadlé,musíte jim dát DOSTATEK vody a zase se zvednou.A důležité je i to hnojivo na kvetení!

Dědopetře – KRÁSA!!!!

hanulka11

Tyto gerbery jsou rychlené , aby udělaly spíš jednorázovou radost, nikdy se mi nestalo, abych ji uchovala a aby znovu vykvetla. Často ji napadají molice, okraje listů osychají- prostě už vám parádu neudělá.
Doplňuji:
určitě to není důvod k reklamaci- řeknou kdovíjak jste se o ni starala

Ponytail

Obávám se, že reklamaci vám neuznají.

dohnalka79

Tak proto tam byla sleva z 75,– na 30,–)))))