Jak pečovat o jizvy po operaci?

Dobrý den, jsem 11 dní po operaci. Mám samovypadávací stehy, sestřička tvrdila, že za týden vypadnou. Zatím drží „jak přišité“, můžou vypadávat déle? Kolem jizvy mám zarudlou a „tvrdou“ kůži. Mám to něčím mazat nebo masírovat? K doktorovi jdu za týden, to se mi fakt nechce nečinně čekat.

Odpovědi
holčička

Můžou vypadávat déle nikde není psané že hned za týden ti vypadnou.Sice ti nepomůže aby ti stehy povypadaly ale maž si to vyškvařeným sádlem ale nesmí být slané takža bez soli.Jizva se ti zlepší a stehy možná vypadnou dřív.

Q

Zajímé by bylo, otázka kde ty stehy jsou. Určitě teď by vypadávat neměly a když vypadají, způsobí to nejspíš problémy. Existuje olejíček, speiálního složení jmenuje se Wrinkle Oil, je to směs stojí kolem 300,– ale mám to vyzkoušené několikrát a jizvy jsou minimální – jedná li se o jizvy na obličeji, pokožce zvířat, po spáleninách a tak.

deny555

Mě po operacích krční páteře,3 jizvy,ve­lice pomohli obklady z chlapice.I dok­toři se divili,jak se perfektně zahojili.

Michal

drobné promasírování a nějaký vhodný krém(obyčejná indulona(modrá) napomůže . I to sádlo není k zahození.Jen trpělivost a pomozte té jizvě,aby zmizela.Celou věc bych probral i s lékařem,ke kterému jdete.

Zdroj: je to divný, život.

Málče

Není nic jednoduššího, kup si měsíčkovou mast(k dostání v lékárně) kterou si můžeš mazat jizvy několikrát denně. Funguje to bezvadně, vím z vlastní zkušenosti. Chce to jen čas. Doporučuji umývat si místo s jizvou mýdlem PROTEX(modrá krabička s růžovým proužkem).

domik8

Zdravím všechny. Já po operaci kolene (plastika předního křížového vazu) nejprve musela jizvu masírovat. Nic příjemného to v žádném případě nebylo, ale je to nezbytné. Co se potom týče nějakého krému nebo olejíčku na jizvy, tak dobrý je třeba Bi-Oil, ale pokud byste chtěli více nápadů a rad, tak doporučuji tady https://zivota­vyziva.cz/krem-na-jizvy/