fandosaurus

Jak pájet s pájecím perem

Dobrýden, chtěl bych se zeptat jak pájet s pájecím perem
Nejlépe i co k tomu budu potřebovat.. na netu sem to moc nepochopil.. takže vysvětlit prosím nějak laicky.. děkuji

Odpovědi
mosoj

Pájecí pera mají většinou špičatý hrot. Takže se pájecí pero přiloží ke spoji který chceme vytvořit a zároveň se přikládá trubička s pájkou ( cínem). je to pravý opak pájení s trafopájkou. Tam se pájka nanáší na hrot a z hrotu na pájecí místo.
Tomu předchází nejprve nanešení pájecí kapaliny ( neutrální) na pájené místo, případně mechanické očištění.

Teplota pájecího hrotu se nastavuje taková aby pájka ( cín) byla po zatuhnutí lesklá. Pokud je matná je to známka vysoké teploty – pájka ( cín) je přepálená.