Kepler

Jak označit polohu knoflíků na vařiči?

Původní barva se setřela po pár dnech. Proužek plastové elektrikářské izolačky taky moc dlouho nevydržel. Materiál knoflíků: plast.

Nejlepší odpověď
orwell

Použij jehlový mečový pilník. Jím lze udělat vryp (vypilovat na obvodu zářez) i bez sundávání knoflíku, stačí podložit. Pak vryp vyplnit vhodnou barvou, nebo nějakým barevně odlišným tmelem. Takové seženeš v různých obchodech, např. OBI,…
Pokud značku načmáráš klasicky na plochu, kam se sahá, je jasné, že se za chvíli ohmatá. To by v to byl čert, že by se to nepovedlo :)

Další odpovědi
led

Vzhľadom na to, že dlhým pozeraním na hviezdy môžte mať oslabený zrak urobte si radšej dvojité značenie
1 – spravte si najprv zárez na „knoflík“, aby ste hmatom „videli“ polohu
2 – zárez si pomaľujte výraznou farbou (kontrastnou k farbe okolia), tak budete aj bez dotyku vidieť polohu.

Tento dvojitý spôsob označenia sa mi osvedčil, hlavne pred rannou kávou, keď oči ešte poriadne nevideli.

Prípadne použite miesto kolečka tvarovaný gombík https://www.go­ogle.com/imgres?im­gurl=https%3A%2­F%2Fcdn.shopi­fy.com%2Fs%2Ff­iles%2F1%2F00­13%2F2802%2F1592%2Fpro­ducts%2Fplanet-gates-brushed-metal-gas-stove-knobs-cooker-control-switch-range-oven-knobs-cooktop-burner-knob-gas-hob-switch-kitchen-replacement-acce-1400306417677­7_800x.jpg%3Fv%3D1­578778295&imgre­furl=https%3A%2­F%2Fsk.planet-gates.com%2FPro­dukty%2Fplynov%25C3%25BD-spor%25C3%25A1k-gomb%25C3%25ADky-plynov%25C3%25BD-spor%25C3%25A1k-gomb%25C3%25ADky-spor%25C3%25A1k-ovl%25C3%25A1danie-prep%25C3%25AD­na%25C4%258D-rozsah-r%25C3%25BAra-gomb%25C3%25ADky-vari%25C4%258D-hor%25C3%25A1k-gomb%25C3%25ADk-plynov%25C3%25BD-spor%25C3%25A1k-sp%25C3%25ADna%25C4%258D-kuchynsk%25C3%25A1-n%25C3%25A1hrada-acce&tbnid=xbz­aYWxEUTQjrM&vet=12a­hUKEwi3p4TOtez­tAhUE0YUKHU_WAT0QMyg­FegUIARCxAQ..i&do­cid=U5KuT2G9sPU­tlM&w=800&h=800&q=o­vl%C3%A1daci%20gom­b%C3%ADk%20elek­trick%C3%A9ho%20­prep%C3%ADna%C4%8Da&cl­ient=avg&ved=2a­hUKEwi3p4TOtez­tAhUE0YUKHU_WAT0QMyg­FegUIARCxAQ

Pokračovanie v diskusii.

Roman71

Odmastil bych knoflík, použil bych zmíněnou elektrikářskou izolačkou, po obvodu knoflíku vytvořil jednu souvislou vrstvu a žiletkovým (lámacím) nožem opatrně vyřezal orientační piktogramy. Následně se nástřikem barvou ve spreji vytvoří požadované značky a po zaschnutí sloupne elektrikářská páska.. A je to!

nyjono

Zkus to trochu odmastit a značku udělat lihovým fixem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Asi bych reklamoval. Jinak jsem teď dostal gravírovací „tužku“ tak teď značkuju všechno v dohledu 😉 (dělá to mikrovrypy snad do všeho vč. skla a keramiky – ale já zatím rejpal jen do plastu)

led

Dochy, pozor, je to nákazlivé, u niektorých táto „choroba“ ostane celý život a začnú sa venovať umeniu. Nebezpečné! 🤫
Stalo sa to aj mne kedysi v praveku a poznačilo to môj nasledujúci život.

Dochy

Myslím že stačí se podívat na monogramy co jsem s tím udělal abych měl jistotu že se mi případné múzy velkým obloukem vyhnou. Ale dík za varování 😉

Kepler

Ty lakové popisovače budou asi nejlepší, dík.

Midoc

Použít odolný popisovač.
https://www.na­ko.cz/8320-popisovac-unipaint-px-21-mitsubishi-cerny.html

Midoc

Pokud je vařič v záruce, udělat reklamaci spotřebiče.
Koupit nový knoflík. Zkusit použít třeba i od jiného výrobce.

Emefej

Kdybys to neuzavřel, tak bych ti poradil lakový popisovač. Drží skoro na všem.

Kepler

orwell: to by šlo, dík!

Kepler

Roman: na to obtížném „mastném“ plastu asi žádná barva pořádně nepřilne.

Roman71

No, jsou barvy, které s plastem vytvoří takovou symbiózu, že je z něj nelze dostat.
Jinak stačí jednoduše jakkoliv naznačit polohu, kdy je vařič zaručeně vypnutý.
😉

led

Piktogramy ani nie je treba značiť, ak vám stačí poznať potrebnú polohu značky voči vrchnej doske variča.

Kepler

Jo, takhle by to stačilo. Gombík ale nejde sundat, abych tam dělal nějaké zářezy. No nic, radši budu plivat na plotýnku a se stopkami v ruce čekat, kdy se slina odpaří a tak získám přibližnou informaci, jak moc je plotýnka rozpálená. Nebo si rovnou šáhnout? 🙂

Mc Merkurion

… gombík nemusíš sundavat, abys na něm udělal zářez, šikula to zvládne … led má dobrej nápad, jen je zbytečný ho barvit >>> najdeš to po hmatu, stejně už prd vidíme, takže ztráta času …