Avatar uživatele
Pokročilý

Jak ovládat myšlenky.

Mám v hlavě myšlenku, že chci něco udělat. Třeba se chci na něco podívat, ale moje druhé já říká, že ať se na to nedívám. Ta myšlenka je tam pořád. Jde to nějak ovládat?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

V tomto případě stačí pevná vůle, ale jinak ovládání mysli učí Silvova metoda Silva Mind Controll ( pravopisně to mám možná chybně ).

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Rozum musí rozhodnúť či prijať myšlienku pozrieť, alebo myšlienku nepozrieť.


Avatar uživatele
Bronzový

Lidská mysl nám každej den servíruje řadu myšlenek. Ty přicházej a zase odcházej Jsi víc než otrokem svých myšlenek. Jen se v tobě objeví a ty se jimi zabýváš a nebo je necháš odplynout, protože jen tak příjdou nový myšlenky. Představ si projektor na promítání prezentací na stěnu. Jeho úkolem je promítnout obrázek na plátno na stěně před ním, nic při tom neřeší. Jeden obrázek, pak další a tak stále dál. Projektor se nijak netrápí tím, co promítal a jaký obrázky (=myšlenky) v sobě měl.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

led

ad Wang,
zaujímavo podané, rozum projektor - myšlienka obraz na plátne.
Predsa len je malý rozdiel medzi ľudským rozumom a technickým zariadením projektorom. Zámerne nepoužívam výraz hmotný mozog, ale nehmotný rozum. Tá myšlienka totiž vzniká práve v tom rozume a tu je základný rozdiel, do projektoru tú myšlienku -obraz- treba určitým spôsobom vložiť.

Avatar uživatele
Bronzový

Wang

Použil jsem zjednodušení.
Dovol abych tě poopravil v jednom. Myšlenky vznikají v podvědomí - ne v "rozumu" (realitu kolem nás taky z mnohem větší části načítáme spíš podvědomě, než vědomě), to je to vkládání obrazů, které ani nezaznamenáváš, děje se každým okamžikem a jsou to obrovský soubory dat (takže "krmení projektoru").
Rozumem, o kterým mluvíš, kontrolujeme ve skutečnosti jen malý procento myšlenek. Je to obrana proti poškození, ochranný filtr. Prostůrek v hangáru na vzducholodě, který "si můžeme řídit rozumem".
Mozek - naše podvědomí je jako houba (mycí ;) ), vstřebává všechny podněty z okolí, co jsme viděli, cítili, slyšeli, řekli a představili si atd.
Obyčejná vůně parfému nám třeba připomene milovanou osobu, která je vzdálená tisíce km v současném světě nebo dokonce i v minulosti a naservíruje nám klidně konkrétní okamžik, kterej jsme prožili před 15ti lety a navzdory rozumnému (rozumovému)vysvětlení i dnes citíme ten pocit jako by se to právě dělo.
Tohle rozum nepobere, tohle rozumem nekontrolujeme... stejně jako nekontroluje naše životní funkce (dýchání, tep) nebo instinkty, pocity.
Proto není třeba zabývat se každou myšlenkou, která se objeví, ani to není možné.
Možná pomůže uvědomit si, že když tu myšlenku pustíme, aby odplynula, najdou se jiné nové, lepší.
Je to projektor, který nám dává nekonečnou inspiraci, ale neměli bychom se kvůli jeho projekcím moc a hlavně zbytečně trápit.

Avatar uživatele
Bronzový

Wang

Sám to píšeš přesně:
"Rozum pak musí rozhodnúť či myšlienku pozrieť, alebo myšlienku nepozrieť".

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 3212
Zlatý quentos 1422
Zlatý mosoj 1385
Zlatý Drap 1204
Zlatý Kepler 935
Zlatý led 717
Zlatý gecco 710
Zlatý marci1 663
Zlatý Lamalam 656
Zlatý hanulka11 627

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.