sesednizkola

Jak ovládat lednici?

Lednice je značka Ardo, už postarší. Kupovaná nejak okolo roku 2001, uz je to babička. Ale jeste funguje. K čemu je to oranžové tlačítko? Po zmáčknutí se rozsvítí a svítí, příjde mi ale, že lednice nic nedělá. To kolečko chápu správně, že čím nižší stupen tím mín chladí lednice, nebo naopak? Dal jsem tam pětku a přijde mi, že to jeste spis chladilo min, ale nechal jsem to zapnute jen chvilku. Normalně tam mam trojku a v pohodě, ale chci aby mrazák mrazil víc.Vodová zmrzilina se mrazí už 4 hodiny a pořád je tekutá.

Oranzove tlacitko odmrazovani, kolecko 1 nejslabsi 5 nejsilnejsi vykon chlazeni.

Nejlepší odpověď
orwell

Konkrétní radu nedám, neboť u nás je to tak, že lednice ovládá mě. Všechno by ale mělo být v návodu k obsluze, který měl být přiložen k lednici. Pokud ho tedy během času nevzal čert nebo větříček. Pokud ano, tak zde je odkaz na spoustu návodů v češtině, chce si to jen vzít dovolenou a vybrat si.
http://www.ceske-navody.net/kom­binace_chladnic­ky_s_mraznickou­_ardo_cof_2110_­sae_bila/

Další odpovědi
Kepler

Pokud jde o uvedení lednice do provozu po delší době, může trvat i více než 24 hodin, než se celá vychladí vč. izolačních materiálů. Pak teprve začne fungovat jak by měla. Do té doby jede kompresor nepřetržitě.

leporela22

Samozřejmě to je těžké takhle posoudit, ale pokud je oranžové tlačítko zmáčknuté takže odmrazování tak to chladit nebude. Taky jsem měl jednou lednici, byla taky starší a ucházel tam plyn a proto chladila málo, tvářila se funkční, ale chladila slabě. Tet už přesně nevím jak se ten plyn jmenuje, ale technik musí tu bombu napustit a zkusit jestli utíká a jestli to půjde opravit. Ale v 80% to opravit nejde musí se vyměnit. Pokud by utíkal nějak víc tak je to i cítit. Můžete se zkusit podívat.