MA-SU-KA

Jak ověřit pravost zásilky (na dobírku)?

Objednal jsem si na bazaru věc. Domluvil se s prodávajícím na ceně a zaslání na dobírku. Na poště jsem zjistil, ze tam pro mne sice balík je, ale jako odesilatel je tam uveden úplně někdo jiný (i jiné město odesilatele).
Dobírka je v rozmezí 1 až 2 tisíce, smluvená cena sedí, ale to je tak jediné… váha by mohla odpovídat. Odesilatel mi o „jiném odesilateli“ nic nesdělil. Jak mám postupovat, věc chci, ale naletět ne.
Jak mohu ověřit pravost té zásilky?
Může balík otevřít zaměstnanec pošty z pověření údajného majitele (po telefonickém rozhovoru například)? Sakra, asi blbost, co?
Díky za jakýkoli názor, radu.

Nejlepší odpověď
www

A co tak pozdržet zásilku dohodou na poště, kontaktovat prodávajícího a nechat si záležitost objasnit? Víc mne nenapadá ☹

Další odpovědi
Michal Kole

Opět dost blbě.

Některé e-shopy od vás udělají objednávku a přepošlou ji jinému e-shopu, který ji vyexpeduje.

Jedině 2 nezávislé svědky, kameru a natočit otevírání, aby byl důkaz, co skutečně v balíku je.

Ve videozáznamu nesmí být žádný střih a musí být kvalitní, žádné rozkostičkované video na mobilu, alespoň v DVD PAL kvalitě.

Nejlépe ukecat vedoucí pošty a otevřít to tam.

tom004

Osvědčil se mi docela jednoduchý způsob identifikace zásilky.V objed­návce do doplňující zprávy pro prodejce napíši nějaký vymyšlený kód (např.: SO4E),a požádám,aby byl uveden v levém dolním rohu zásilky.Zároveň prodejce upozorním,že zásilku nepřevezmu,pokud bude kód chybět.U dobírek to funguje v pohodě.U zá­silek,které platím předem,požádám o potvrzující e-mail v den odeslání zásilky a pokud je jiný odesilatel ne ten u kterého jsem objednal,požaduji zaslání adresy skutečného odesilatele předem.Můj kód tam musí být uveden i tak.Zatím to funguje bez problémů.

greycell

Z popsané situace vyplývá závěr, že zboží posílá původní majitel, jenž použil internetový bazar jako zprostředkovatele pro prodej zmíněné věci. Pokud má bazar v nabídce tisíce položek, vyžadovaly by si velké skladovací prostory, administrativu atd., takže asi skladují pouze velmi drahé, nebo atraktivní zboží, to zbývající jejich majitelé užívají do poslední chvíle, než je pošlou. Je to výhodné pro obě strany.