Jak otvírali konzervu?

Konzerva spatřila světlo světa 15. května 1809.
První otvírák na konzervy byl vynalezen až 48 let po první konzervě (1858).

Nejlepší odpověď
hanulka11

Víčko vzhůru, nebo střelím!

„Jak se to do háje otevírá,“ proběhlo asi mnoha vojákům při prvním pohledu na plechový válec, který byl mimochodem v roce 1814 výrazně těžší a odolnější, než dnešní konzervy. Standardně se k načetí konzervy používal bajonet. V nouzi ale posloužily i kameny nebo nože. Zvláště zoufalí (nebo možná hladem rozčilení) vojáci prý neváhali víčko odolné konzervy ustřelit.

Civilní obyvatelstvo, nemaje po ruce tyto sofistikované nástroje, bylo instruováno mírumilovněji. „Ploché víčko odstraňte dlátem a kladivem,“ psalo se na některých obalech.

dál čti v odkazu

Zdroj: http://techne­t.idnes.cz/prvni-otvirak-na-konzervy-byl-vynalezen-az-48-let-po-prvni-konzerve-1ft-/tec_technika­.aspx?c=A070817­_150716_tec_techni­ka_pka

Další odpovědi
SteimlX

a jak otevřeš konzervu Ty, pokud nemáš otvírák? ))
Jestli byl oravdu vynelezen později, tak nejspíš hrubou silou a ostrejma předmětama

Funna

První plechové konzervy byly vynalezeny v roce 1810. Jednalo se o masivní zásobníky, otevíratelné pouze noži nebo kameny. Až když se začaly konzervy vyrábět z tenčího plechu, byly vyvinuty i plechovkové otvíráky.

led

Počkali až sa konzerva nafúkla a potom ju hodili na nepriateľa. Nielenže to buchlo, ale aj niekdy obsah nepriateľovi ublížil.

anonym

beze slov 😁, umřu smíchy