Complex

Jak otevřít zaseklou zavařovačku a jiné sklenice jinak než hrubou silou?

Pomáhá vám narazit víko/víčko o tvrdý povrch před otevřením?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud nejde, opatrně odpáčím víčko šroubovákem, nebo příborovým nože. Nakonec povolí každá.

Další odpovědi
Arne1

Zavařovačka s gumou ? Špičkou nože stlačím gumu tak aby dovnitř pronikl vzduch, pak odskočí samo.
Zavařovačka s plechovým víčkem (Omnia) ? Použiju loket a víčko zlikviduju.

led

Pokiaľ ide o natlačené viečko, stačí jemne príborovým nožom, alebo opačnou stranou lyžičky, vidličky, zboku podpáčiť a vpustiť vzduch. Potom to ide hravo otvoriť aj bez použitia lakťa.
Ak ide o závitové viečko je to trochu ťažšie,
1 – ale je to možné /pri znehodnotení viečka poškodením závitu/, opäť zboku nadvihnutím vpustiť vzduch.
2 – pomocou utierky, handry zväčšiť plochu viečka, ktoré takto môžte lepšie chytiť.
3 – narážať viečkom o tvrdý povrch netreba, môžte to urobiť poklepávaním napríklad rukoväťou noža o závit.