Eda Rak

jak otestovat funkčnost autonabíječky?

koupil jsem novou nabíječku se startem Starline a mám pocit, že jsem dvě velké 180Ah baterie spíše zlikvidoval než nabil… je možné nějak zjistit, da nabíjí dobře?

Nejlepší odpověď
Hlada

Pro základní zjištění charakteristiky stačí měřit napětí a proud během nabíjení.

Další odpovědi
aliendrone

Hlada má v zásadě pravdu. Problém je, že moderní „superchytré“ nabíječky pracují v mnoha režimech a někdy je těžké je rozpoznat, CO vlastně dělají (kupříkladu mohou nabíjet „regeneračně“ [tj. zkoušt obnovit kapacitu akumulátoru, tedy ho „opravit“] a nemusí být ihned z průběhu proudu a napětí zřejmé „vocogo“, to zaprvé .

Ne každá nabíječka je univerzálně vhodná pro všechny typy akumulátorů, zrovna baterie AGM by o tom mohly vyprávět legendy, to zadruhé. :)

Tudíž doporučuji obrátit se na specialistu. :)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Eda Rak

nelíbí se mi totiž, že baterie po připojení začne okamžitě bublat a na dispeji nabíječky to ukazuje nulový nabíjecí proud… teď jsem koupil tester baterií a ten ukazuje KO a pokud koupím nové, mám strach, že je zase tou nabíječkou odrovnám…