muhamed

Jak osvetlit terarium pro agamy?

Cetl jsem si x diskuzi, kde se o tom pise, ale ja jsem z toho uplne blbej. Tak kdyby byl nekdo tak hodnej a poradil. Rozmery jsou DxŠxV 80×40×52. Diky moc
Doplňuji:
No to vim casem to zvetsim nechci davat malou agamu do velkyho terarka, ale ja nevim to svetlo s tim uvb

Odpovědi
Lucijej

Tyhle rozměry jsou pro agamu malé. Jsou to společenská zvířata, vyžadují chov několika jedniců dohromady, akorát a. vousatou lze chovat samostaně, ale i tak potřebuje terársko aspoň metr dlouhé.

Nejběžnější agama vousatá (Pogona vittticeps) – velikost terárie pro jednoho jedince 100×40×40cm; velikost pro 1 samce a 2 samice 150×50×50, vyhřívání terária 30oC, pod lampami 45 – 50oC

agama kočičinská (Physignathus cocincinus) – velikost ripária (= příběžní terárium) pro 1 samce a 1 –2 samice 150×50×60×m; jsou to vodomilná zvířata – nutno mít velkou vodní plochu s extrémně čistou vodou – nutný filtr(!); tito ještěři rádi lehávají na větvi nad vodou – dané místo vyhřívat na 40oC – každé zvíře musí mít svůj reflektor, zbytek terária 28 – 32oC, vlhkost 80 – 90%

nejlevnější agama osadní (Agama agama) – terárium s plochou 200 × 60 cm, zadní stěna upravená pro šplhání, spousta úkrytů – pro 1 samce a několik samic, teplota 25 – 30oC, pod lampou až 45oC

Doplňuji:
Světlo UVAB se prodává jako žárovka (ve zverimexech) , prostě ji přidělej ke stropu jako imitaci slunce

Zdroj: Encyklopedie teraristiky – Eugéne Bruins, nakl. Rebo 2005

EliškaG

mrkni na web http://chovame­hady.cz/index­.php?str=foto-video
tam má majitel na fotkách terárka které dělá a jsou rozměrově velmi podobná těm o kterých píšeš. Jinak admin ti rád poradí je to prfík. okud vím tak tam dává dvě žárovky ovládanou každou zvlášť a používá obyčejné – žádné předražené UV a pod…

muhamed

Diky podivam se, ale prave ty agamy jsou poustni a potrebuji to uvb