samicek333

Jak oslovujete svého tchána/tchyni?

Přišla jsem na to, že moje máma vlastně nijak neoslovuje mojí babičku – tátovu mámu a to stejný táta – nijak neoslovuje máminy rodiče. kdybyste je někde ve městě viděli, ale oni vás, jak byste na ně zavolali?

Nejlepší odpověď
Drap

Mám jen tchýni a říkám jí babičko, je to jednoduší pro děti a vnuky..........

Další odpovědi
Deli

Už jsem se tu na to ptala, takže si můžeš přečíst i další odpovědi:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-oslovujete-pri-rozhovoru-sveho-tchana-tchyni

Já jim říkám „mami“ a „tati“. Případě v hovoru o nich rozlišuju a přidám křestní jména.
Švagr jim říká jen jmény. Nechali to na nás. Pro mne to ale opravdu jsou druzí rodiče.
Mám dokonce i „pratchánovi“, těm říkám (od té doby, co jsou praprarodiči naší nejmenší) „dědo“ a „babi“. Těm ale vykám, tchánovi a tchyni od svatby smím tykat.

anonym

Ač tu otázka byla, složení odpovídajících se mohlo změnit.
Před dětmi, dědo, babi, jinak křestními jmény na základě dohody po svatbě.

kapka

S dětmi mluvím o tchyni jako o babičce. Pokud ji přímo oslovuji, tak příjmením, tedy „paní Příjmení“. Vykám jí. Vztahy spolu máme ok.

Babe

otec babičce řiká babičko a matka dědovi tatínku :)