Adelheid

Jak oslovovat v e-mailu pracovníka obchodního partnera, s nímž si osobně i v telefonickém styku tykám?

Nejlepší odpověď
annas

Když si s adresátem osobně tykáte, můžete samozřejmě v mailu, ale pokud jde o úřední mail, nemělo by být ani oslovení důvěrné, neměl by mail začínat pozdravem.

Vhodné je např. Milý Karle, Karle,… Pokud je dotyčný vaším přítelem, lze užít oslovení Milý příteli,…

Povšechný pozdrav Dobrý den, který se značně rozšířil v e-mailové korespondenci, je v písemném styku považován za familiární. Hodí se pro styk osobní, telefonický a pro korespondenci neformální, neoficiální a vnitřní (např. s kolegy). Tolik pravidla.

Další odpovědi
Drap

Třeba : Ahoj Karle,

anonym

Tykáním – jak jinak?

Jsemtady

Mno jde o to, jak moc dobry kamaradi jste a co je za naturu.
Kazdopadne neni na skodu normalne pozdravit pokud jde o kseft atp.
Takze ..
Dobry den pane ..
Ono to neuskodi tomu dat nejakou fazonu ver mi 🙂

jpau

Šéfovi, tzn. někomu, kdo je nademnou:
"Ahoj,

Prosím tě bylo by…

Přeji fajn den, Adelheid."

Kolegovi, tzn. někomu kdo je buď na stejné nebo nižší úrovni.
"Čau

Hele ten…

Adelheid."

V obou případech vycházím z toho, že ty lidi znám.