cadmiel

Jak oslovovat v dopise či mailu vedoucího odboru, má-li ještě titul Ing.? Vedoucí, či inženýre?

Nejlepší odpověď
Kepler

Pokud bych byl jeho podřízeným, oslovoval bych ho „pane vedoucí“. Pokud by nadřízeným nebyl, pak „pane kolego“ (při rovnosti postavení), nebo „pane inženýre“.

Další odpovědi
annas

Odpověď jste mohl najít v archivu,. otázka se již po několikáté opakuje.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-spravne-oslovit-v-dopise-doc-ing-daniel-novak-csc

Takže vyjdu z PČP. Dovíte se, jak vedoucího oficiálně oslovit.

Pokud nejde o oficiální oslovení, tak podle zvyklostí.

"Při oslovování má pracovní funkce, např. Vážený pane ministře, poslanče, rektore, starosto, předsedo, řediteli, jednateli, primáři, redaktore, a vojenská/policejní hodnost, např. Vážený pane plukovníku, majore, kapitáne, poručíku, zpravidla přednost před akademickým titulem, např. Vážený pane profesore, docente, doktore, inženýre, magistře atd.

Více v odkazu
http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?id=850

metalavenged

Je pravda, že si někteří lidi na oslovení titulem v téhle době ještě potrpí, ale já bych v dopise oslovovala asi pouze příjmením nebo Pane Ing. [a příjmení].

Hans51

S největší pravděpodobností bude záležet na etice komunikace, kterou máte ve Vaší společnosti zavedenou. Pokud nic takového není, oslovoval bych pane vedoucí, bez uvedení titulu. V rámci společnosti jsou totiž podle mého názoru funkce pracovníků (vedoucí, ředitel apod.) důležitější, než vědecké tituly.