Luxx

Jak oslovovat své bývalé učitele?

Jak mám vhodně oslovit své bývalé učitele ze střední školy? 5 let už jsem z tama pryč, takže říkat jim pane učiteli/paní učitelko mi připadá divné. Ptám se proto, že mám možnost chodit do své bývalé SŠ hrát volejbal právě s kantory této školy (takové rekreační pinkání). No a během hry mi přijde ještě divnější říkat např. paní Nováková, chytejte! nebo pěkný smeč, pane Nováku :D

takže co s tím? Včera jsem tam byla si zahrát a radši jsem na nikoho moc nemluvila… je tam jeden učitel, se kterým si tykám už od dob studií na SŠ, na toho zavolám křestním jménem a je to… ale s těmi dalšími si nevím moc rady, jak na ně během hry volat, když to bude třeba

ještě mě napadlo volat na ně podle předmětů, které učí, ale to je blbost, hned jsem to zavrhla.. :D

Nejlepší odpověď
bolak

Hele, ono je to úplně jednoduchý, až tam budeš příště, tak se jich prostě zeptej, jak je máš vlastně oslovovat, protože řvát na ně při hře „paní učitelko nahrajte“ ti připadá hloupé. Oni se tomu zasmějou a pak ti nabídnou tykání.

Další odpovědi
Dochy

Obecně „pane učiteli“. Ale na volejbale… Předpokládám, že „paní učitelko Nováková …“ řekneš jen jednou a oni už Tě usměrní 😉

Hmm takhle na dálku se to ale radí… Sám mám (se svými komunikačními schopnostmi) občas podobné potíže.

gecco

Pokud je jen tak potkáš, říkej jim „paní učitelko“, „pane učiteli“…
Ale jestliže s nimi hraješ, bylo by rozumné si tykat a oslovovat přezdívkou nebo křestním jménem – už jde o vztah spoluhráčů, ne žák-pedagog…
😉

mosoj

Pane učiteli se ti zdá divné? Tak to zkus ahoj Franto nebo soudruhu učiteli.
Divná potom budeš ty.

Učitelé obvykle mají také svoje jméno. Tak co je divného na oslovení pane.

marci1

Asi bych je oslovovala „paní učitelko“, „pane učiteli“. Postupem času se to pravděpodobně změní. Třeba Ti sami navrhnou tykání nebo vykání s tím, že si budete vykat, ale oslovovat křestním jménem. Časem se to vyřeší. Mám podobné zkušenosti. 🙂

ReHu

Stále to jsou učitelé a profesoři.
Začni tím a oni tě už nesměrují.

Emefej

V bežném styku určitě „pane učiteli“, ale při hře? Nevím sám, jak bych to řešil.

anonym

Oslovil bych je normálně,pane učiteli,paní učitelko.

Luxx

mosoj → teď nevím, jestli jsi úplně pochopil mou otázku :)

bolak

„matikáá .. směčuj voe“ :D