Viktorie II.

Jak oslavíte zítra 17. 11. 2021 svátek, který je den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva?

Nejlepší odpověď
paul1

budu okusovat klíče, kterými rodiče a prarodiče zvonili

Moc jsem nepochopil, pro bych měl okusovat klíče. Já jsem se protestům proti komoušům zúčastnil a rád na to vzpomínám. Národ nějak držel při sobě a celá atmosféra byla fajn, od té doby jsem něco takového nezažil.

Další odpovědi
ivo xxx

budu bojovat za svobodu, ale nevím jak

na klasický boj už sem starý ale budu podávat střelivo.....

michalds

půjdu do práce

svátek oslavím prací

zjentek

prolezu obchodní střediska

…, pak zajedu k VŠB ke kolejím prohlížet si, jak atmosféru vnímají studentky a nakonec si pustím porno a udělám si romantický večer. Taková konzumně/demo­kratická pohodovka.

Pepa25

budu okusovat klíče, kterými rodiče a prarodiče zvonili

Hlavně budu smutnit, co někteří ze 17.listopadu dělají (viz https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-si-nekteri-lide-mysli-ze-byl-17-listopad-1989-predem-pripravenou-akci – ještě po roce nad některými názory kroutím hlavou)

mosoj

vaše odpověď...

A co že by se mělo slavit? Výsledek je spíše k pláči!! Kolik let totalitního režimu pamatuješ, že se cítíš na to pokládat podobné otázky?

ten který je

půjdu do práce

Půjdu na chvilku do práce a z práce rychle domů aby mě náhodou někde nechytli a nezmlátili očkovaní.

Disraeli

vaše odpověď...

Nezájem, takže nijak. Jsem odpůrcem totalitního režimu a především komunismu, ALE nejsem příznivcem ani vzniklého režimu po roce 89 (či spíše celého politického systému). To, že totalitu a prostě naprd režim nahradí lepší režim, neznamená, že ten nový je dokonalý nebo nejlepší možný… lepší než totalita (a konrténí režim/systém) je plno dalších režimů/systémů.
„Zajímá mě a slavím ho“ asi jako všechny ostatní české státní svátky. Vzhledem k tomu, že jsem v Česku jen přechodně a „občasně“, tak k tomu stejně nemám příležitost ani důvod.
Den studentstva mě zase nazajímá, nic proti němu nemám, ale taky nemám důvod se o něj zajímat. Jako každý mezinárodní den (v každém měsíci jich je hromada a většina z nich nic podstatného neznamená).

df

půjdu do práce

Jsem podnikatel a mam pořád co dělat.

Jiří Bohumil

takový svátek mám na závěsném zařízení

Sice jsem tuto dobu v r.89 rovněž, jako většina z mých vrstevníků, zažil, ovšem dalších 30 let mne z tehdejších „iluzí“ radikálně vyléčilo. No a na tento zítřejší „svátek“, neoficiálně jmenovaná nová vláda (zítra má Fiala navštívit prezidenta a oznámit mu údajně její složení), tomu určitě „nasadí korunu“. A bude další „významná“ událost tohoto data. 🙂

nyjono

vaše odpověď...

🤔

seraphico

půjdu do práce

elkon

vaše odpověď...

Nijak.

Rocker

vaše odpověď...

Půjdeme se psama do přírody.

jepik

takový svátek mám na závěsném zařízení

plebs

vaše odpověď...

Najdu opět část historie a poslechnu si slibotechny a opět porovnám vynikající dnešní Ismus.

jáára

půjdu do práce

Ametyst

vaše odpověď...

Praze se ráda vyhnu. Sponzoruji však malou delegaci, která tam jde demonstrovat nespokojenost a zoufalství s covidfašismem.

Viktorie II.

paul1, byl si v té době rodič nebo prarodič? Přímí účastnící mě fakt neberou.

paul1

Byl jsem rodič, 49 let, takže mládí v … pryč a do důchodu daleko atd. Předtím to byla moc nudná doba, okolo samá šeď, i myšlení bylo sešněrované a usměrňované různými školeními, účastí na besedách v práci, nebo v agitačnch střediscích (kam se vlastně poděly?), desetninutovkami, BSP, socialistickými závazky a další akce (třeba Z).
No a najednou … paráda. I předtím byly sem tam takové menší akce, ale toto bylo jiné, konečně to směřovalo k nějaké změně. Oni už i komunisti (někteří) cítili, že nějaká změna je potřebná. Měli jsme tady perestrojku, glasnost a jiné hnutí, ale málokdo chápal, o co tam jde. Když jsem se na veřejné schůzi KSČ ptal, co je to vlastně ta glasnost, tak mi odpověděli, že je to hlasitost…
Takže abych to zhrnul – byl jsem přímý účastník, bylo to fajn a rád si na to vzpomenu.