Rudolfino

Jak ošetřovat nože?

Jak ošetřovat dražší nože,můžou se mýt v myčce a jak je brousit

Nejlepší odpověď
kropitko

No tak já je meju normálně,brousím je na speciálním brousku,pak ocílkou,jinak když jsem neměla ani jedno,tak jsem je brousila kamenm. Dodnes ho někdy použiju podle nálady. Jestli se na to necítíte,tak si je nechte nabrousit.
Doplňuji:
Ještě je otázkou,co jsou u Vás drahé nože??

Další odpovědi
dudu

Na Vaši otázku nelze dát jednoznačnou odpověď, protože jsou nože rozdílné kvality a různého určení. Ty nejlepší používají např. mistři kuchaři a řezníci. Věnují jim velkou péči., ostří je za vlhka na jemných kamenných brouscích a proces zakončují přetažením na ocílce nebo na pomocí koženého popruhu. Nemyjí je v příliš horké vodě používají dřevěné podložky. Běžní spotřebitelé uplatňují různé metody broušení i zacházení. Nůž můžete brousit i ostřičem na motyky nebo o kameninový schod. Kvalitní nůž lze pořídit od 800 korun výše, takže s ním budete automaticky zacházet jinak, než s kudlou za stovku.

vagra

Brousit pomocí brousku namočeném ve vodě,pak obtáhnout na pruhu kůže.Ostří udržovat ocílkou.Doporučoval bych odborníka,protože laik vám s největší pravděpodností,dra­hé nože znehodnotí.Vůbec nepoužívejte tzv.strojky na broušení!
Skladujte je,pokud možno odděleně od ostatních nožů.V opačném případě se ostří ničí.
Myl bych je zvlášť,ze stejného důvodu.

Lailinka

Ahoj :) Mrkni se sem https://dellin­ger.cz/cs/. Od nich máme nože my a jsou super. Je to kvalita. Navíc tdď mají i slevy :)

Cizecek.M

Ahoj, chtěla bych se zeptat… Potřebuju koupit kvalitní nože. Kuchyňské. Máte tip na dobrou značku kvalitní nožů?