uccello

Jak ošetřit zeď zevnitř proti vlhkosti?

Zvenčí začala omítka praskat a při větším dešti prosákne celý roh pokoje a udělá se flek. Majitel se k opravě nemá, takže bych to chtěl nějak zajistit zevnitř, abych mohl vymalovat. Prý existuje nějaký sprej, který vlhkost nepropustí a pak se nedělají fleky. Nevíte přesně, o co se jedná?

Odpovědi
mosoj

Jedině zlikvidovat zdroj vlhkosti. Ostatní patří do říše pohádek.

anonym

Zevniř to nemá smysl – pokud do stěny poteče, odpadne ti časem celá omítka – a tedy je nějaké malování naprosto zbytečné.
Pokud chceš dělat ´zbytečnou´ práci, stačí k odblokování malby od omítky např. penetrace.

cukrar

Neexistuje takový spej či podobný nátěr, který by izoloval zdivo od zemní (dešťové) vody. Nelze odstraňovat následek, ale příčinu musíte najít a tu odstranit.