Petunia

Jak ošetřit spoluvlastnictví nemovitosti?

Uvažujeme s dobrými přáteli o koupi dvougeneračního domu, podobného jako je tento: http://vilaci­sovice.cz/

Samostatné vchody, jeden pozemek atd…

Na co nezapomenout a na co si dát naopak pozor při domlouvání podmínek spoluvlastnictví nemovitosti?

Nejlepší odpověď
zzzzz

pokud to jde, tak bych to nechala rozdělit na 2 samostatné jednotky a nechala tak i zapsat do KN, i pozemek bych rozdělila. Nebezpečné je, že pokud by se dostali třeba do exekuce, tak by byl jejich podíl nemovitosti vydražen, ale u vaší části by se také objevila blokace v katastru, to znamená, že by byla nemovitost blokovaná celá. Také při hypotéce by se blokovala nemovitost celá. je lépe vlastnit svůj podíl, než se podílet na spoluvlastnictví.

Další odpovědi
Hlada

Nekupovat! Dvougenerační bydlení je problematické i pro dvě generace, natož pro cizí lidi. Prodej poloviny z jakéhokoli důvodu, nemusí to být jen dražba, je téměř nemožný. Je to špatná investice bez ohledu na kvalitu smlouvy.

cukrar

Pokud to lze technicky rozdělit, rozdělte to i úředně.

Na co nezapomenout a na co si dát naopak pozor při domlouvání podmínek spoluvlastnictví nemovitosti? ****nelze připomenout to, co ještě nevzešlo jako problém. Páč budete společným vlastníkem každé tašky na střeše a jednou přijde problém jí vyměnit. Kdo to zařídí a zaplatí…když se jedné straně nebude líbit postup?

Kamilovo

Taky jsme nedávno s mým společníkem tuto problematiku řešili a nakonec jsme spoluvlastnění vyřešili pomocí založení svěřeneckého fondu u https://www.al­phacitizen.com/cs/, kam jsme naše společné majetky přesunuly. Příjde nám totiž, že je to ta nejlepší cesta jak to řešit.